W mieście stają prezydenckie ławeczki. Gdzie się pojawią?

08 października 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

25 ławeczek ufundowanych przez prywatnego przedsiębiorcę stanie w najbliższych dniach w różnych częściach miasta. To efekt konkursu zorganizowanego w mediach społecznościowych przez prezydenta Dariusza Wójtowicza. Pierwsze ławki już od dziś będą służyć spacerowiczom w Parku Zamkowym.

We wrześniu prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz ogłosił na swoim facebookowym profilu konkurs. 25 ławeczek, które ufundował dla miasta prywatny przedsiębiorca, miało trafić w miejsca wskazane przez samych mieszkańców.

Mysłowiczanie typowali lokalizacje, w których miałyby pojawić się nowe ławeczki. Wygrywały miejsca z największą ilością „lajków” i to właśnie tam, zgodnie z wolą mieszkańców, ławki będą sukcesywnie stawiane – mówi prezydent Dariusz Wójtowicz.

Na dobry początek pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta Mysłowice zamontowali dziś dwie ławki w Parku Zamkowym, przy alejce za muszlą koncertową. Kolejne staną m.in. przy wejściu do Szpitala nr 2, przy ul. Armii Krajowej 10a, na pl. św. Jana Pawła II, przy bocznym boisku na Wesołej, przy placu zabaw obok szkoły i przedszkola na Krasowach, na przystanku przy ul. Krasowskiej czy przy skrzyżowaniu ul. Długiej i Łukasiewicza.

Za tydzień lub maksymalnie dwa tygodnie wszystkie ławeczki znajdą się na swoich miejscach – zapewnia Marcin Podsiadło, prezes ZOMM-u.

Źródło: itvm.pl

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice