Wieża Babel od kuchni - Katarzyna Kubaszewska, lektor

27 lutego 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Mysłowice na językach

Prezentujemy naszą kadrę. Dziś lektor j. angielskiego – Kasia Kubaszewska. Jak sama mówi o sobie ucząc angielskiego tak naprawdę połączyła dwie drzemiące pasje: do nauczania i do tego właśnie, równie popularnego co pięknego, języka. Zobaczcie sami, co mówi o sobie i swojej pracy w Szkole Językowej Wieża Babel.

Kasia swoją pierwszą pasję odziedziczyła po mamie, która kochała uczyć tak bardzo, że wraz z przyjaciółką założyła szkołę podstawową, zupełnie inną od pozostałych. Kasi także było pisane, aby nauczać. Tajemnicę wciąż jednak stanowiło jedno - jakiej dziedziny. Mgła niewiadomej rozwiała się, o ironio, w... deszczowym i mglistym Londynie. Zakochała się. Tak, po prostu. Zarówno w kraju jak i języku.

Kasia jest magistrem filologii angielskiej ze specjalnością język biznesu. Posiada Certyfikat BEC Vantage, a także certyfikat ukończenia studiów podyplomowych "Tłumaczenia ekonomiczno-prawne w biznesie". Ponadto, ukończyłam kurs CELTA (grade B) organizowany przez British Council w Krakowie.

Uczy języka angielskiego już od paru długich lat, nie tylko języka angielskiego ogólnego, ale także specjalistycznego jak: ogólny biznesowy, finansowy, przygotowanie do egzaminów (w tym egzaminy organizowane przez Cambridge FCE, BEC itp., egzamin gimnazjalny, matura). Ma doświadczenie w nauczaniu większości poziomów języka angielskiego oraz wszystkich grup wiekowych. Kasia pracuje również nad swoim doktoratem.

Interesuje się psycholingwistyką, i jako że ma styczność z wieloma osobami upośledzonymi, również psychologią. Czyta codziennie, dla przyjemności wybiera klasyczną literaturę angielską, najchętniej w oryginale. Najlepiej odpoczywa nad morzem, żeglując po Mazurach, jeżdżąc na nartach z przyjaciółmi oraz zwiedzając Wielką Brytanię. Zainteresowania Kasi uzupełnia biologia oraz geografia.

Jak sama mówi - jednym z jej znaków rozpoznawczych jest uśmiech, który zawsze na zajęciach towarzyszy nie tylko Kasi, ale także uczniom.

Agencja PROMENADA PR

Wieża Babel od kuchni: Katarzyna Kubaszewska, lektor

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice