Medalowe zdobycze tenisistów podczas Mistrzostw Śląska!

10 kwietnia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W dniach 8-9 kwietnia, w Jastrzębiu Zdroju rozegrane zostały Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska młodzików w tenisie stołowym. W zawodach drużynowych tytuł Drużynowych Mistrzów Śląska Młodzików wywalczyli Maciej Filiczak i Adrian Bogacz z Mysłowickiego Klubu Olimpijczyka!

W turnieju indywidualnym Maciej Filiczak zdobył trzecie miejsce przegrywając tylko jeden mecz z B.Skórko z Jastrzębia Zdroju. Faustyna Cieślik zajęła 5 miejsce przegrywając tylko jedną grę, z późniejszą Mistrzynią Śląska Anną Kubiak.

W turnieju deblowym Maciej Filiczak grając z Łukaszem Szatnym zdobył pierwsze miejsce i kolejny tytuł Mistrza Śląska, tym razem w grze podwójnej.

Faustyna Cieślik (reprezentująca Klub Olimpijczyka) i Weronika  Gasz (KTS Mysłowice) w znakomitym stylu wywalczyły tytuł wicemistrzyń Śląska, przegrywając pechowo w finale 2:3.

Jak już wspomnieliśmy, w zawodach drużynowych tytuł Drużynowych Mistrzów Śląska Młodzików wywalczyli Maciej Filiczak i Adrian Bogacz Klub Olimpijczyka Mysłowice. Maciej grał w tym turnieju znakomicie pokonując wszystkich najlepszych młodzików na Śląsku i poprowadził do zwycięstwa nasza drużynę , a jego młodszy partner, dopiero czwartoklasista Adrian Bogacz, grając w tym dniu też bardzo dobrze, dotrzymał kroku starszemu koledze i obydwaj cieszyli się z pierwszego miejsca. Kolejne drużyny naszego klubu zajmowali miejsca 5-8 oraz 9-12.

Wielkie brawa i gratulację dla wszystkich młodych tenisistów stołowych ich opiekunów oraz trenerów. Wszyscy medaliści z naszego miasta to uczniowie klas 4 i 5, więc tym bardziej cieszą znakomite wyniki osiągnięte przez Mysłowiczan.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

Tagi: Piasek
gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice