Przegrana Silesianek z Wisłą Kraków

14 stycznia 2014

Bardzo istotnym momentem w rozgrywkach jest przegrana Silesi Volley z siatkarkami Wisły Kraków. Podopieczne Tomasza Klocka pokonały w Mysłowicach naszą drużynę, wygrywając 3:0. Dzięki wygranej „Biała Gwiazda" punktowo zbliżyła się do silesianek i KS-u Murowana Goślina.

W pierwszym secie podopieczne Sebastiana Michalaka mimo problemów w przyjęciu utrzymywały kilkupunktową przewagę, którą wiślaczkom w końcówce partii udało się zniwelować. Siatkarki „Białej Gwiazdy" celowo zagrywały w Iwonę Kandorę, która od kilku spotkań występuje na przyjęciu. Nominalna środkowa popełniła kilka błędów, ale krakowianki przejęły inicjatywę dopiero przy stanie 20:20, wygrywając 25:22. W drugiej partii od początku w miejsce Kandory pojawiła się Małgorzata Plebanek, a Silesia Volley w miarę upływu czasu mozolnie budowała przewagę, wychodząc na 15:11. Przyjezdne zdołały odrobić dwa oczka (15:18), by po chwili prowadzić 21:18 i wygrać 25:22.

W trzeciej odsłonie meczu silesianki również wiodły prym, jednak wiślaczki miały piłkę meczową przy stanie 24:21. Maja Szczepańska asem serwisowym zdołała wyrównać stan rywalizacji i kiedy wydawało się, że rozpędzone mysłowiczanki doprowadzą do czwartej partii, Biała Gwiazda plasem tuż za siatkę ustaliła wynik meczu.

- Bardzo długo przygotowywaliśmy się do tego spotkania, z uwagą śledząc wcześniejsze mecze wiślaczek z AZS-em WSBiP KSZO oraz Karpatami Krosno. Wiedzieliśmy, że ten zespół w lidze radzi sobie coraz lepiej, ale dzisiaj krakowianki nie zagrały niczego specjalnego. Zamęczyły nas kiwkami i plasami - powiedział mocno rozczarowany Sebastian Michalak, trener Silesii Volley. - Najbardziej frustrujący jest fakt, że prowadziliśmy we wszystkich setach, przegrywając wszystkie trzy końcówki - dodał szkoleniowiec siatkarek z Mysłowic, chwaląc rywalki za grę blokiem i ambitną walkę w obronie.

Doping kibiców obu drużyn nadawał meczowi szczególną atmosferę. W przerwach między setami wśród widzów losowane były upominki.

Silesia Volley MOSiR Mysłowice - TS Wisła Kraków 0:3
(22:25, 22:25, 24:26)

Składy zespołów:
Silesia Volley: Andrysiak, Soja, Najmrocka, Zabek, Susek, Kandora, Nickowska (libero) oraz Szczepańska, Plebanek i Lux (libero)
Wisła: Mysiak, Żochowska, Tyrańska, Rzenno, Kuskowska, Biernatek, Borek (libero) oraz Gądek i Nabielec

źródło: siatka.org