Siatkówka dziewcząt II Liga

16 grudnia 2008

W miniony tygodniu nasze drugoligowe siatkarki rozegrały dwa spotkania. W środę pokonały w tie-breaku lidera swojej grupy Olimpię Jawor, w sobotę w pięciu setach uległy SMS PZPS II Sosnowiec. Choć podopieczne Żanety Michalak po 13 kolejkach spotkań wciąż zajmują 10 miejsce to do szóstego zespołu w tabeli tracą już tylko 3 punkty.

Zwycięstwo nad lideremW miniony tygodniu nasze drugoligowe siatkarki rozegrały dwa spotkania. W środę pokonały w tie-breaku lidera swojej grupy Olimpię Jawor, w sobotę w pięciu setach uległy SMS PZPS II Sosnowiec. Choć podopieczne Żanety Michalak po 13 kolejkach spotkań wciąż zajmują 10 miejsce to do szóstego zespołu w tabeli tracą już tylko 3 punkty.Siatkarki MOSiR II Mysłowice w środę, w pierwszej kolejce rundy rewanżowej wygrały trzeci mecz z rzędu. O ile jednak w poprzednich wygranych spotkaniach pokonały zespoły z dołu tabeli to tym razem na swoim boisku okazały się lepsze od lidera Olimpii Jawor. Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący. Pierwszy set zakończył się wygraną mysłowiczanek 30:28. Drugiego nasze siatkarki rozstrzygnęły na swą korzyść „szybciej”. W kolejnych dwóch partiach losy spotkania się odwróciły i to Olimpia zwyciężyła, choć w czwartym secie dopiero na przewagi. W tie-breaku jednak mysłowiczanki udowodniły, że mają nerwy ze stali i wygrywając 15:12 sięgnęły po dwa punkty.- To był nasz najlepszy mecz. Wszystkie dziewczyny zagrały z wiarą i ogromny zaangażowaniem. Jestem bardzo zadowolona z ich postawy i punktów wywalczonych w pojedynku z liderem rozgrywek – powiedziała trenerka Żaneta Michalak.MOSiR II Mysłowice - KS Olimpia Jawor 3:2 (30:28, 25:21, 19:25, 27:29, 15:12).Z sobotniego spotkania z SMS II PZPS Sosnowiec MOSiR II wrócił z jednym punktem za porażkę 2:3 oraz uczuciem niedosytu.- Po przegranym pierwszym secie, w którym rywalki zatrzymały nasze akcje blokiem, zaczęłyśmy grać „kombinacyjnie”, co trochę przypominało plażówkę w szóstkę – kiwki, skróty, plasy. To przyniosło skutek, bo drugiego seta wygrałyśmy ośmiopunktową przewagą, a w trzecim odskoczyłyśmy szybko i prowadziłyśmy 12:6 oraz 23:18. Niestety w końcówce coś się w naszej grze zacięło i przegrałyśmy tę partię 24:26. W czwartej odsłonie znowu wyszłyśmy na prowadzenie i do końca utrzymałyśmy przewagę. W tie-breaku rywalki znowu, tak jak na początku meczu „zaczapowały” nasze ataki i wygrywając 15:6 zainkasowały dwa punkty, choć to my powinnyśmy wracać do domu z trzema – powiedziała trenerka Żaneta Michalak. SMS PZPS II Sosnowiec - MOSiR II Mysłowice 3:2 (25:17, 17:25, 26:24, 23:25, 15:6). (bm)