Miał być Zameczek, uczelnia i alejki... jest wielkie nic!

29 maja 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

- Prezydentura Edwarda Lasoka to jedne wielkie pasmo nieszczęść, niespełnionych obietnic i ogromnych długów. Niech już odejdzie na emeryturę i da sobie spokój - mówi coraz więcej mieszkańców Mysłowic.

Kolejne nieszczęście jakie nas dotknęło na przestrzeni ostatnich miesięcy pewnie przeleje czarę goryczy związaną z prezydenturą Lasoka. Otóż okazało się, że górna część Parku Zamkowego najprawdopodobniej nie zostanie dokończona, mimo wcześniejszych zapewnień Magistratu jak i samego włodarza.

To kolejna wyborcza obietnica obecnego prezydenta, którą możemy włożyć w segregator związany z miejskimi bajkami opowiadanymi podczas walki o głosy mieszkańców...

 

Już w 2010 roku obecny prezydent zapewniał wszystkich, że niebawem zostanie odbudowany pałacyk, w którym mieścił się Miejski Złobek, dokończone alejki i zadbane zieleńce. Pozosytał wykop z fundamentami, gliniasto-żwirowe pseudo alejki i zaniedbane trawniki. Wyższa uczelnia, z którą Miasto podpisało umowę, splajtowała - o czym możecie przeczytać TUTAJ!

Niedokończony remont górnej części Parku Zamkowego to również efekt braku skuteczności w działaniu Magistratu, a przede wszystkim władz miejskich, które nie zabezpieczyły się na ewentualność problemów z wykonawcą. Kto i kiedy podpisał umowę z uczelnią, kto odpowiadał za umowę i zabezpieczenia na wypadek braku realizacji inwestycji? - dowiemy sie niebawem.

Przypominamy, że jeden z radnych miejskich już kilka lat temu domagał się w formie pisemnej, wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które nie dotrzymały warunków umowy oraz terminów! Gdyby wówczas władze miejskie podjęły niezbędne kroki, dzisiaj być może nie mielibyśmy pasztetu w postaci niedokończonego remontu Parku przy Bytomskiej i potężnego uszczerbku w kasie miasta, którą będą musieli uzupełnić podatnicy.

Na przedstawionych zdjęciach widzimy jak wygląda teren po byłym Żłobku Miejskim oraz obiekt po byłym Sanepidzie. To wizytówka "dokonań" pana Lasoka oraz podległych mu osób, opiekujących się tym ważnym dla mieszkańców miejscem.

Poniżej przypominamy o kilku innych "sukcesach" gospodarczych pana Lasoka i jego świty! 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice