Wspaniała atmosfera i mnóstwo gości na Koncercie Zimowym!

15 stycznia 2016

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Koncert Zimowy w mysłowickim przedszkolu nr 5, po raz kolejny okazał się wielkim wydarzeniem, zakończonym organizacyjnym sukcesem. Wspaniała zabawa, znakomici artyści i niesamowita atmosfera towarzyszyły piątkowej zabawie w rytmach rockowej muzyki.

Licytację pamiątek przeprowadził Wojciech "Lala" Kuderski, któremu pomagały Aleksandra Marzec i Katarzyna Żoła - Biały. Dyrektorka placówki Małgorzata Słonina i Marek "Dzałówa" Jałowiecki zadbali o profesjonalną oprawę imprezy. Placówka z licytacji pamiątek i zakupu cegiełek wzbogaciła się o 5003,00 złote! Pieniądze mają być przeznaczone na doposażenie placu zabaw.

Uczetnikami świetnej zabawy byli równiez mysłowiccy samorządowcy Dariusz Wójtowicz, Joanna Frysztacka i Bogdan Sablik, doc. dr Gabriela Paprotna z GWSP Mysłowice, przedstawiciel Młodziezowej Rady Miasta Aleksander Dzida i Jerzy "Jeżol" Stępień, pomysłodawca Motocyklowych Mysłowic.

Osoby, które są w posiadaniu pamiątkowych fotografii z piątkowego koncertu i chcą się nimi podzielić z czytelnikami naszego serwisu informacyjnego, jak zwykle prosimy o przesłanie ich na adres: alarm@myslowice.net
Zostaną dołączone do wspólnej fotogalerii!

Foto: Sandra Krzywoń, której prace fotograficzne zobaczycie TUTAJ!
oraz Dariusz Wójtowicz i nadesłane!


Na IX edycji "Zimowego Koncertu" w Przedszkolu nr 5 zagrali:
The Lemat - młody zespół z Tych wytrwale dążący do skrystalizowania swojego stylu i brzmienia. To muzyka mocno osadzona w atmosferze klasycznego rocka. Zmiana składu (śpiewająca dziewczyna) powoduje iż muzyka zespołu staje się "wyraźna" a być może w przyszłości stanie sie stylowa.

Weronika - solowy występ 12-letniej gitarzystki stał się wydarzeniem koncertu, ponieważ jej ciężkie gitarowe riffy rodem z najtwarszych odmian heavy metalu teoretycznie zupełnie nie pasowały  do tego co miało się wydarzyć później w P5. Tylko teoretycznie, bo właśnie to zestawienie Weronika i zaraz potem Ritaholm wytworzyło awangardowy klimat, który zdarza się raz na 9 lat i to zupełnie przypadkowo!

Ritaholm - najnowszy projekt Romana Szczepanka "Graftmanna" znanego songwritera wystepującego jako Graftmann, kiedyś jako Miss Polski oraz Wojtka Żurka, kiedyś Oh Ohio uzdolnionego muzyka z Żywca.
Składu dopełniła Kasia śpiewająca w dwóch utworach. Ich muzyka to cudowne sklejenie w całośc pięknych melodii, rewelacyjnych tekstów i atmosferycznego, nowoczesnego brzmienia. Piosenka "Od A-Z" to najwspanialsza polska piosenka o miłości napisana w ostanim czasie.

Sam & Bart - duet założony przez Janka Samołyka i Szymona Bartkowiaka. Samołyka nie trzeba przedstawiać, to coraz bardziej znany songwriter z Wrocławia mający na swoim koncie kilka płyt w tym ostanią "Na Prezent" złożoną w całości z piosenek Marka Jałowieckiego. Świetny głos i obycie sceniczne. Szymon to członek zespołu The October Leaves, który w tamtym roku zagrał w P5. Ich piosenki na dwa głosy zaczarowały obecnych w przedszkolu - piękne, pełne klasycznych odniesień do Simon & Garfunkel czy Briana Wilsona.

Jacek Kuderski i jego nowa solowa płyta "W nieznane" na żywo przedszkolu. Prawdziwa gratka! Gwiazda polskiej sceny, basista Myslovitz zaspiewał piękne, melodyjne piosenki ze swojej nowej płyty. Sam na scenie z gitarą, posiłkujący się nowoczesną technologią udowodnił, że potrafi śpiewać, czarować i wzruszać. To przypomnienie tego, że w naszym mieście pisze się cudowne piosenki.

I na koniec Keskese. To już drugi występ tej rewelacyjnej grupy. Mała zmiana składu - nowy basista i dziewczyna na instrumentach perkusyjnych doprowadziły ten zespół właściwie do 100% profesjonalizmu. Romantyczna, czasami mocna, czasami lekka i oniryczna muzyka Keskese brzmi światowo. Piękny koniec IX Koncertu Zimowego.

Z litacji pamiątek i cegiełek zebrano 5003,00 złote!
Podziekowania należą sie przede wszystkim publiczności, hojnym uczestnikom licytacji, Carlosowi, który dbał o techniczne szczegóły imprezy, sklepowi muzycznemu Lighting Center, który udostępnił sprzęt, Jarkowi Telenga zdolnemu grafikowi z Mysłowic, który stworzył piękne gadżety na koncert i dał jej na licytację, kierowcy samochodu, którym dowieziono sprzęt, wszystkim pracownikom Przedszkola nr 5, bez których nic by się nie odbyło oraz artystom którzy docierają do przedszkola z różnych zakątków Polski na własny koszt!

GALERIA Z KONCERTU ZIMOWEGO DOSTEPNA JEST RÓWNIEŻ TUTAJ!

Specjalne podziekowania dla Wojtka "Lali" Kuderskiego za przyjacielski stosunek do przedszkola i profesjonalne prowadzenie licytacji w sposób niepowtarzalny i skuteczny.

W tym roku Tytuł Przyjaciela P5 Otrzymali: Joanna i Wojciech Kuderscy, Wiesław Jopek i Maciej Kot.

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice