Dzielnicowi kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni!

17 listopada 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Dzielnicowi z Mysłowic codziennie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Mundurowi sprawdzają warunki w jakich żyją osoby pozbawione dachu nad głową i nakłaniają je do skorzystania z pomocy noclegowni i ogrzewalni. Stróże prawa zwracają też uwagę na osoby nietrzeźwe, które nie potrafią samodzielnie wrócić do domu i śpią na ławkach, trawnikach, w parkach czy na skwerach.

Mysłowiccy policjanci w okresie jesienno-zimowym odwiedzają miejsca, w których najczęściej przebywają osoby bezdomne, czyli ogródki działkowe, altany, piwnice, klatki schodowe, kanały ciepłownicze i pustostany. Policjanci pytają o stan zdrowia napotkanych osób, potwierdzają ich tożsamość, sprawdzają, czy nie są poszukiwane, a następnie tłumaczą im, z jakiego rodzaju pomocy mogą skorzystać na terenie Mysłowic. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach szacuje, że 2020 roku z usług noclegowni skorzystały 82 osoby, a z pobytu w miejskiej ogrzewalni 27 osób. Osoby korzystające z noclegowni mają możliwość spędzenia nocy, skorzystania z łaźni, zmiany odzieży, otrzymania środków czystości i gorącej herbaty.

Policja apeluje do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice