Mandat? Pajacyki, dobry kawał czy taniec z policjantem?

22 września 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W ramach trwających działań ROADPOL Safety Days policjanci ruchu drogowego mysłowickiej komendy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili dzisiaj akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Wspierani przez uczniów klasy mundurowej i przedszkolaków, stróże prawa dyscyplinowali kierowców mandatami przygotowanymi przez dzieci. Każdy mandat wiązał się z wykonaniem zadania wymyślonego przez najmłodszych. Kierowcy otrzymywali także do wypełnienia deklarację zobowiązującą do przestrzegania przepisów i podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci ruchu drogowego mysłowickiej komendy włączyli się w Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ROADPOL Safety Days) trwające od 16 do 22 września. Wczoraj, wspólnie z policjantami drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wspierani przez uczniów klasy mundurowej, a także przedszkolaków stróże prawa dyscyplinowali kierowców mandatami wykonanymi własnoręcznie przez dzieci. Każdy mandat wiązał się także z wykonaniem określonego zadania wymyślonego przez najmłodszych. Policjanci uświadamiali kierujących jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz wręczali deklaracje, które podpisane przez kierowców mają im o tym przypominać. Prawidłowe zachowania na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego to klucz do uzyskania celu prowadzonych działań, czyli Wizji Zero - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Taką deklarację (link do delkaracji poniżej) może pobrać każdy z nas i po wypełnieniu umieścić np. w mediach społecznościowych, do czego policjanci gorąco zachęcają. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze. Żyj i pozwól życ innym.

Mundurowi dziękują za udział wszystkim obecnym przedstawicielom mediów, wychowawcom i dzieciom z Przedszkola nr 8 i nr 12 w Mysłowicach, wychowawcom i uczniom klasy mundurowej z II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach, a także Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice