Trudna droga do szkoły w Morgach - list czytelniczki

18 sierpnia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Do naszej redakcji trafił list czytelniczki z dzielnicy Morgi. Sprawa dotyczy remontowanych ulic i bezpieczeństwa w drodze dzieci do szkoły. List wysyłamy również do mysłowickiego magistratu. 

Nasze dziecko ma 7 lat i idzie w tym roku do I klasy szkoły podstawowej, która znajduje się na ul. Wybickiego. Droga nie jest daleka. Z ul. Kochanowskiego trzeba iść na Kotarbińskiego (tam jest piękny 150 metrowy chodnik ze ścieżką rowerową).

Niestety, chodnik na ul. Kotarbińskiego urywa się nagle w miejscu gdzie ul. Kotarbińskiego łączy się z remontowaną obecnie ul. Wybickiego. Tam należałoby dziecko przeprowadzić przez jezdnię w miejscu niedozwolonym ponieważ nie ma tam nawet przejścia dla pieszych już o dalszej części chodnika nie mówiąc.

Bardzo proszę o informację, czy przy obecnym remoncie powstanie ciąg dalszy chodnika biegnący z ul. Kotarbińskiego przez ul. Wybickiego aż do szkoły, lub czy powstanie tam chociaż przejście dla pieszych  z "garbami " ograniczającymi prędkość jazdy pojazdów.

A jeśli nie to bardzo proszę wytłumaczyć mi jak moje dziecko ma bezpiecznie dotrzeć do szkoły z ul. Kochanowskiego, a potem bezpiecznie z niej wrócić.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

Tagi: Morgi
gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice