Ukradł słup i uderzył strażnika

13 stycznia 2022

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W poniedziałek 3 stycznia patrol interwencyjny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, że w stronę parku Zamkowego idzie dwóch mężczyzn z wózkiem, na którym znajduje się duży metalowy element. Podczas czynności jeden ze strażników miejskich został uderzony.

Mężczyźni zostali zauważeni przez patrol przy ul. Boliny 16. Gdy strażnicy podjęli interwencję, zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu udało się ująć jednego z nich.
Podczas czynności jeden ze strażników został uderzony, doznał urazu twarzy i ręki oraz uskarżał się na ból głowy. Pogotowie zabrało go do szpitala. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którym przekazano agresora. Jak się później okazało, metalowy element był słupem trakcji tramwajowej skradzionym z ul. Powstańców i miał być sprzedany na złomie.
"Drugi sprawca pozostaje nieustalony, trwają czynności w tej sprawie. Kradzież słupa zostanie potraktowana jako wykroczenie, bo jego wartość nie przekracza 500 zł, ale zatrzymany odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi mu grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do trzech lat" - poinformował sierż. szt. Łukasz Paździora, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Źródło: itvm.pl
Foto : SM Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice