Zatrzymani za posiadanie amfetaminy!

12 listopada 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Wywiadowcy z mysłowickiej komendy zatrzymali 2 mieszkańców Jaworzna, którzy posiadali amfetaminę. Jeden z nich okazał się również poszukiwany. Za posiadanie narkotyków grozi im teraz do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 6 listopada, wieczorem, na ul. Oświęcimskiej w Mysłowicach. Policjanci patrolując ulice miasta zatrzymali do kontroli pojazd marki Honda Civic. W samochodzie znajdowało się 2 młodych mężczyzn. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili pojazd oraz znajdujące się w nim osoby. Czujność stróżów prawa nie zawiodła i mundurowi znaleźli nielegalne substancje. Woreczki strunowe z białym proszkiem, znajdowały się w dwóch miejscach. Okazało się, że to amfetamina w ilości ponad 5 gram. Mężczyźni w wieku 21 i 32 lat usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Po wykonaniu dalszych czynności przez policjantów, wyszło że kierowca był pod wpływem narkotyków, a pasażer był aktualnie poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Katowicach.

Policja przypomina, że za posiadanie nawet niewielkich ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat więzienia. W przypadku posiadania znacznej ilości takich substancji, sprawca może ponieść karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice