Podróbki zabezpieczone na targowisku!

10 lipca 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Ponad 1400 tys. sztuk podrobionych towarów zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mysłowickiej komendy podczas kontroli targowiska. Rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi sprzedawali obywatele Bułgarii. Zatrzymanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie zatrzymano 3 obywateli Bułgarii, którzy prowadzili handel obuwiem i odzieżą oznakowaną podrobionymi znakami towarowymi światowych producentów. Łącznie zabezpieczono prawie 1400 tys. sztuk podrobionych towarów. Ujawnione rzeczy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Mysłowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa naruszenia przepisów z ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Info: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice