ŚWIATOWY MIESIĄC DOBROCI DLA ZWIERZĄT

05 października 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

"My - mysłowiccy bibliotekarze - nie pozostajemy obojętni na los i cierpienie czworonożnych braci mniejszych. Organizujemy zajęcia edukacyjne i akcje oraz zbiórki rzeczowe dla bezdomnych zwierząt. Podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy prawie 250 kg karmy dla psów i kotów, ryż, makaron oraz niezliczoną ilość koców, ręczników, gryzaków, zabawek, smyczy, szelek i innych akcesoriów! To wszystko dzięki hojności naszych czytelników."

Dnia 4 października, na cześć św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów i przyjaciela zwierząt, obchodzimy ustanowiony w 1931 r. we Florencji Światowy Dzień Zwierząt, inaugurujący miesiąc dobroci dla zwierząt. W obchody włączają się organizacje prozwierzęce i organizacje ekologiczne, działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie. Święto ma przypominać wszystkim, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. W miesiącu październiku obchodzimy również Światowy Dzień Wegetarianizmu, Dzień Zwierząt Hodowlanych, Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz Dzień Kundelka. Każda z tych dat skłania do refleksji i do zastanowienia się nad losem zwierzaków, które żyją obok nas.

"My - mysłowiccy bibliotekarze - nie pozostajemy obojętni na los i cierpienie czworonożnych braci mniejszych. Organizujemy zajęcia edukacyjne i akcje oraz zbiórki rzeczowe dla bezdomnych zwierząt. Podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy prawie 250 kg karmy dla psów i kotów, ryż, makaron oraz niezliczoną ilość koców, ręczników, gryzaków, zabawek, smyczy, szelek i innych akcesoriów! To wszystko dzięki hojności naszych czytelników. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach TOZ w Polsce. W tym roku zebrane rzeczy przekażemy mysłowickiemu Stowarzyszenie Nawzajem , które prowadzi działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, a także niesie pomoc zwierzętom skrzywdzonym i bezdomnym, prowadząc działalność adopcyjną."


Udowodnijmy po raz kolejny, że nieobojętny jest nam los zwierząt. Włączmy się w zbiórkę i dajmy coś od siebie tym, którzy nie mają nic. Zawalczmy o poprawę ich bytu nie tylko w październiku, ale przez cały rok!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice