Akcja charytatywna "Paczka Skrzata"

13 stycznia 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

„Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne…”, tymi słowami  rozpoczęła się 20 grudnia 2013 r. już po raz trzeci akcja charytatywna na rzecz dzieci z naszego miasta. Skrzaciki ze swoimi wychowawczyniami przygotowały przepiękne Jasełka. Tegoroczne przedstawienie jasełkowe zostało wystawione przez grupy zerówkowe z oddziału gen. Ziętka 120, natomiast przedszkolaki z placówki mieszczącej się przy ulicy Korfantego 9 przygotowały oprawę muzyczną, a mianowicie zaprezentowały się jako przepiękny chór anielski. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów oraz wszelką pomoc niezbędną w realizacji naszego przedstawienia.

Na naszą uroczystość przybyli rodzice, pani dyrektor,  przedszkolaki, nauczyciele, zaproszone dzieci oraz  goście.

Wspólne śpiewanie kolęd pozwoliło wszystkim  zebranym gościom poczuć niesamowitą atmosferę towarzyszącą zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. Obdarowane dzieci cieszyły się ze wspaniałych prezentów, które wręczył przybyły na tę uroczystość  Mikołaj.

Radek Kwietniewski, który uległ w 2002 r. wypadkowi, obecnie dzięki rehabilitacji i treningom sportowym osiąga wysokie wyniki w sporcie (zdobył złoty medal w Pucharze Polski w siłowaniu się na prawą rękę, a srebrny na lewą rękę).

Pani dyrektor Akademii Przed-Szkolnej "Skrzat" Elżbieta Przybytek ufundowała Radkowi obóz rehabilitacyjno-sportowy, a także paczki dla zaproszonych dzieci.

Do naszej akcji dołączyli się Renata i Andrzej Płatek właściciele firmy EKO-WAT z Orzecha, za co serdecznie dziękujemy.

Niewątpliwie każdorazowa inscenizacja jasełek, tak dobrze każdemu znanych, skłania do pewnych refleksji. Ludzie, często w pędzie codziennego życia, natłoku obowiązków, zwłaszcza tych przedświątecznych, zapominają o istocie tych niezwykle ważnych świąt. Często skupiamy się na tym, co najmniej ważne, a więc – pięknej choince, dokładnym wysprzątaniu każdego zakamarku domu, zakupie pięknych prezentów i w ten sposób… magia świąt niestety gdzieś się ulatnia. Zapominamy na kogo tak naprawdę powinniśmy wyczekiwać, warto troszkę zwolnic tempa i zastanowić się nad istotą narodzin maleńkiej Dzieciny.

materiały: E. Przybytek, "Skrzat"

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

Tagi: Brzęczkowice
gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice