Mój brat ściga dinozaury

28 stycznia 2022

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Film otrzymał tegoroczną nagrodę młodzieżową Europejskiej Akademii Filmowej, przyznawaną przez 2000 młodych jurorów z 32 krajów. 20 lutego o godz.16.00 w Mysłowickim środku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej odbędzie się projekcja filmu "Mój brat ściga dinozaury".

Aby zdobyć uznanie w nowej szkole, nastoletni Jack ukrywa prawdę o swojej rodzinie i bracie z zespołem Downa. Nie przypuszcza, że kłamstwo ma krótkie nogi, a mały Gio ma niesamowite moce, których nikt się nie spodziewał!
Od pierwszych dni życia małego Gio, Jack wierzy, że jego brat jest wyjątkowy, specjalny, po prostu najlepszy – niczym superbohater, który przybył z innej planety! Z czasem poznaje prawdę: Gio ma zespół Downa i dla Jacka staje się powodem do wstydu. Kiedy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje czarującą Ariannę i chce zaimponować kolegom z zespołu muzycznego. Postanawia więc ukrywać przed znajomymi istnienie swojego brata… Pełna dobrej energii opowieść o więzach rodzinnych, dojrzewaniu i prawdzie, która zawsze jest cenniejsza niż kłamstwo.
Czy wiesz, że…
… inspiracją dla powstania filmu była bestsellerowa książka biograficzna Giacomo Mazzariola?

Źródło: MOK

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice