AUTOMOBILKLUB MYSŁOWICKI ORGANIZATOREM XX EDYCJI THE CENTRAL EUROPEAN CUP

03 czerwca 2016

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Od 10 do 12 czerwca 27 załóg z pięciu krajów będzie mieć szansę zmierzyć się w tym roku na Śląsku w XX jubileuszowej edycji Pucharu Europy Centralnej, czyli w międzynarodowym rajdzie turystyczno-nawigacyjnym „Mysłowicka Czwórka”. Wśród zgłoszonych ekip są m.in. przedstawiciele Słowacji, Węgier, Rumunii, Czech.

„To nasz ogromny sukces - mówi Maciej Krzewski dyrektor imprezy - gdzie już druga edycja organizowana przez nasz Klub przyciąga tak dużą liczbę zawodników z zagranicy. Stało się więc faktem, że The Central European Cup zostało już docenione jako prestiżowe wydarzenie, w którym trzeba wziąć udział. Co dodatkowo promuje nasz kraj na mapie interesujących imprez w popularnych sportach samochodowych.”
Zawody będą oceniane przez ekspertów z Głównej Komisji Sportów Popularnych i Turystyki Polskiego Związku Motorowego z Warszawy.

Impreza odbędzie się od 10 do 12 czerwca. Polegać będzie na przejechaniu trasy rajdu w warunkach normalnego ruchu drogowego zgodnie ze wskazówkami organizatora i obowiązującym kodyfikatorem (czyli schematycznym opisem trasy z zaznaczonymi charakterystycznymi punktami jak np. skrzyżowanie dróg, budynek). Prawidłowość przejazdu trasy potwierdzana jest przez sędziów, obsługujących punkty kontroli przejazdu (PKP).

Przygotowano dwie trasy, jedną dla miłośników turystyki motorowej, a drugą dla nawigatorów. Różnica pomiędzy nimi tkwi przede wszystkim w szczegółowości i w sposobie opisu trasy oraz w skali trudności rajdu.

Rajd turystyczny, oprócz zmagań na drodze, przewiduje zwiedzanie ciekawych obiektów - jednym z nich będzie Muzeum Misyjne im. Kardynała Augusta Hlonda przy parafii pw. MB Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach, które specjalnie dla nas odkryje swoje tajemnice. Drugim będzie Muzeum Miasta Mysłowice.

„Trasy nawigacyjne to typowa frajda z mapą - planowanie jak najkrótszego przejazdu, uwzględnianie pułapek nawigacyjnych, presja czasu – mówi autor trasy Mateusz Krzewski. Może na pierwszy rzut oka nie stanowi to najlepszej rozrywki na weekend, ale drużyny biorące udział w rajdach nawigacyjnych nie wyobrażają sobie lepszego pomysłu na spędzanie wolnego czasu.”

Bezpieczeństwo jest równorzędnym celem w popularnych sportach samochodowych. Dlatego próby sprawności odbywają się na specjalnie zamkniętych i ogrodzonych placach. Pierwsza próba odbędziesię na parkingu pod Halą MOSiR w Mysłowicach. Druga niezwykle widowiskowa zostanie rozegrana na terenie firmy Cargo w Jaworznie przy ul. Martyniaków. Już teraz serdecznie zapraszamy kibiców.

Osoby, które chciałyby posmakować podobnych emocji sportowych zapraszamy 11 czerwca do udziału w imprezie. Zgłoszenia przyjmujemy do najbliższego czwartku.
Głównym organizatorem jest Automobilklub Mysłowicki.

Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie www.automobilklubmyslowicki.pl

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice