Bieg po torze motocrossowym

04 listopada 2011

W niedzielny poranek 23 pazdziernika do mysłowickiej dzielnicy Larysz zjechali się sympatycy biegania. To tutaj Mysłowicki Klub Biegacza NO.1 zorganizował Pierwszy Bieg po Torze Motocrossowym. Biuro zawodów od godzinny 9.00 przyjmowało zapisy do biegu głównego oraz biegów dzieci i młodzieży. Wśród pań najszybsza okazała się Maja Mrozek z Truchtacza Mysłowice przed swoją klubową koleżanką Grażyną Hornik, a trzecie miejsce zajęła debiutująca w biegach Ewelina Aksamit. Zwycięzcą biegu został Sokołowski Marek przed Andrzejem Strojnym - obydwoje z KWK „Mysłowice-Wesoła” na trzeciej pozycji uplasował się Robert Proksa. Zawodniczki i zawodnicy z miejsc jeden trzy zostali uhonorowani wieńcami zwycięstwa, statuetkami, dyplomami. W opinii zawodników oraz kibiców miejsce jak i forma zawodów była trafna. Kameralny klimat oraz atmosfera sportowego pikniku to dobra odskocznia od komercyjnych zawodów. materiały: R. Kontowicz

W niedzielny poranek 23 pazdziernika do mysłowickiej dzielnicy Larysz zjechali się sympatycy biegania. To tutaj Mysłowicki Klub Biegacza NO.1 zorganizował Pierwszy Bieg po Torze Motocrossowym. Biuro zawodów od godzinny 9.00 przyjmowało zapisy do biegu głównego oraz biegów dzieci i młodzieży. O godzinie 10.00 swój start na dystansie 100 m mieli przedszkolacy. Liczne grono maluchów z uśmiechem pokonało dystans.Kolejni zawodnicy to uczniowi klas 1-3 - dla nich trasa liczyła 200 m. Następnie wystartowali uczniowie klas 4-6, by pokonać odległość 400 m, a po nich gimnazjaliści dla których dystans wynosił 1200 m, czyli jedno okrążenie toru. Na mecie każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz słodki poczęstunek. Po najmłodszych przyszedł czas na bieg główny. Na linii startu stanęło dwudziestu czterech śmiałków którzy do pokonania mieli 7200 m (sześć okrążeń toru) wymagającej trasy. Po przebiegnięciu dystansu każdy zawodnik choć zmęczony to z uśmiechem na ustach przekraczał linię mety. W ogródku który przygotował organizator uczestnicy biegu oraz kibice raczyli się pysznym żurkiem oraz ciastem. Nie zabrakło też gorącej herbaty, która w ten chłodny dzień miała wyjątkowy smak. Po sportowych emocjach przyszedł czas na nagrody. Wszyscy najmłodsi uczestnicy biegu otrzymali rzeczowe nagrody oraz brawa od licznie zgromadzonych kibiców. Wreszcie przyszedł czas na nagrodzenie uczestników biegu głównego. Wśród pań najszybsza okazała się Maja Mrozek z Truchtacza Mysłowice przed swoją klubową koleżanką Grażyną Hornik, a trzecie miejsce zajęła debiutująca w biegach Ewelina Aksamit. Zwycięzcą biegu został Sokołowski Marek przed Andrzejem Strojnym - obydwoje z KWK „Mysłowice-Wesoła” na trzeciej pozycji uplasował się Robert Proksa.Zawodniczki i zawodnicy z miejsc jeden trzy zostali uhonorowani wieńcami zwycięstwa, statuetkami, dyplomami. W opinii zawodników oraz kibiców miejsce jak i forma zawodów była trafna. Kameralny klimat oraz atmosfera sportowego pikniku to dobra odskocznia od komercyjnych zawodów. Wszystkim tym którzy wystartowali w biegu, przyszli kibicować oraz tym którzy wsparli imprezę organizator dziękuje i zaprasza ponownie w maju.materiały: R. Kontowicz