Górnik Wesoła: Trafili akurat na śnieg

13 marca 2009

Mimo znacznie lepszych ostatnio warunków pogodowych Górnik Wesoła zmuszony był rozgrywać w sobotę kolejne spotkanie w zimowej aurze.

Mimo znacznie lepszych ostatnio warunków pogodowych Górnik Wesoła zmuszony był rozgrywać w sobotę kolejne spotkanie w zimowej aurze. W tych trudnych warunkach podopieczni Marka Szymińskiego zwyciężyli z drużyną ligi okręgowej, Unią Dąbrowa Górnicza 1:0. - Trafiliśmy akurat na moment kiedy zaczął padać śnieg. Już w trakcie rozgrzewki i kilku pierwszych minut spotkania boisko pokryło się kilkucentymetrową warstwą śniegu - relacjonuje szkoleniowiec Wesołej. - Graliśmy więc w trudnych warunkach i to przełożyło się na grę - dodaje.Zwycięską bramkę zdobył w 35 minucie, strzałem z poza pola karnego Łukasz Iwan. Później sytuacje bramkowe miało jeszcze kilku innych zawodników, jednak wynik nie uległ już zmianie. - Grało nam się trudno. Nie mogliśmy w pełni zaprezentować swoich możliwości - twierdzi Szymiński. - Przez cały okres przygotowawczy korzystaliśmy jednak z dobrych obiektów i jak na warunki pogodowe jakie towarzyszyły treningom zrobiliśmy wszystko co w dało się zrobić i powinno się to przełożyć na dobre wyniki w rundzie wiosennej - dodaje. Kadra zespołu liczy obecnie 22 zawodników. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom w Wesołej pozostanie Szymon Bobla. - Mam do dyspozycji wyrównany skład. Jeśli tylko unikniemy kontuzji, będę miał w kim wybierać - mówi Szymiński. Jutro Górnik zmierzy się w Pucharze z MK Katowice.Źródło: Marcin Szczepański - POLSKA DZIENNIK ZACHODNI