I Turniej o Puchar Akademii Piłkarskiej Allecco

18 czerwca 2012

W miniony czwartek 14 czerwca odbył się I Turniej o Puchar Akademii Piłkarskiej Allecco w piłce nożnej skierowany do zawodników z rocznika 2001. Organizatorem imprezy był L.K.S. Unia Kosztowy, a za przeprowadzenie zawodów odpowiadali: Marek Ruseki Wojciech Szelest. Turniej odbywał się pod patronatem honorowym prezydenta Mysłowic Edwarda Lasoka. Do udziału w imprezie zostało zaproszonych łącznie kilkanaście szkół podstawowych z miast Mysłowice, Imielin, Lędziny. materiały: W. Szelest

W miniony czwartek 14 czerwca odbył się I Turniej o Puchar Akademii Piłkarskiej Allecco w piłce nożnej skierowany do zawodników z rocznika 2001. Organizatorem imprezy był L.K.S. Unia Kosztowy, a za przeprowadzenie zawodów odpowiadali: Marek Ruseki Wojciech Szelest. Turniej odbywał się pod patronatem honorowym prezydenta Mysłowic Edwarda Lasoka. Do udziału w imprezie zostało zaproszonych łącznie kilkanaście szkół podstawowych z miast Mysłowice, Imielin, Lędziny. Ostatecznie z samego rana do siedziby Klubu przybyło 47 zawodników z 6 szkół. Rywalizacja odbywała się w 12 minutowych spotkaniach systemem każdy z każdym, 4 zawodników w polu + bramkarz. Dzięki wspaniałemu boisku ze sztuczną murawą rozgrywano dwa mecze jednocześnie na płytach o wymiarach 40m x 20m z bramkami 3m x 2m. Dwie pozostałe drużyny, które w danym momencie nie grały swoich spotkań zostały poddane rywalizacji indywidualnej o miano najlepszego żonglera oraz mistrza slalomu. Ta druga konkurencja została specjalnie ułożona przez trenera rocznika 2001 Marka Piszczyka, który obserwował zawodników szukając kolejnych talentów. Każde ze spotkań było dużym przeżyciem dla młodych piłkarzy, w których to wszystkim bardzo zależało na wygranej. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji, o czym świadczy fakt, że nie było drużyn niepokonanych, zwyciężyła niespodziewanie SP 17 Mysłowice Krasowy zdobywając łącznie 10 punktów. II miejsce przypadło z jednym oczkiem mniej SP 3 Lędziny. Rywalizacjao ostatnie miejsce na podium była bardzo zacięta, ponieważ SP 1 Ledziny i SP 16 Kosztowy miały tą samą liczbę 8 punktów zgromadzonych na swoim koncie. W bezpośrednim spotkaniu padł remis pomiędzy tymi dwoma szkołami, więc było trzeba policzyć bramki. Bilans wypadł korzystnie dla szkoły z Lędzin, więc to ona odebrała puchar i nagrody przypadające za III miejsce w Turnieju. IV miejsce zajęła SP 16 Kosztowy. Miejsce V przypadło zawodnikom reprezentującym SP 2 w Mysłowicach, którzy zremisowali 4 swoje mecze. Na ostatnim VI miejscu uplasowała się SP 14 Wesoła.Oprócz nagród zespołowych, przyznanych zostało 5 nagród indywidualnych. Najszybszym zawodnikiem z piłką (jako jedyny złamał barierę 8 sekund) i mistrzem slalomu został zawodnik SP 16 Kosztowy Szymon Stylok, uzyskując czas 7,89s. Najlepszym bramkarzemuznano również z SP 16 Kosztowy Wojciecha Staśko, który jako jedyny bramkarz co ciekawe strzelił gola na tym turnieju. Pojedynek o „Mistrza żonglerki” to zacięta rywalizacja pomiędzy Danielem Skrzydło SP 14 Wesoła a Szymonem Bielusiakiem SP 1 Lędziny. Obydwoje podbili piłkę po 30 razy, lecz Daniel w dogrywce poprawił swój wynik o 5 oczek podbijając piłkę 35 razy i został w ten sposób mistrzem żonglerki. Szymon natomiast został najlepszym strzelcem turnieju strzelając 6 pięknych bramek popisując się „hat trickiem”w jednym ze spotkań. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Kasperczyk SP 16 Kosztowy. Zawodnik ten jak na swój wiek wykazywał się bardzo dobrą techniką i dojrzałością boiskową podczas wszystkich rozegranych w turnieju gier. Każdemu z indywidualnie odznaczonych zawodnikom zostały wręczone dyplomy, piłki oraz pamiątkowe statuetki. Wszystkie szkoły również zostały nagrodzone dyplomem i piłkami, a puchary dodatkowo przydzielono odpowiednio miejscom zdobytym na podium.Marek Rusek i Wojciech Szelest składają podziękowania Grzegorzowi Piechocie za pomoc w organizacji I Turnieju o Puchar Akademii Piłkarskiej Allecco. Grzegorz wspólnie z Wojtkiem Szelestem sędziował 8 spotkań i w żadnym nie popełnił błędu.materiały: W. Szelest