19 grudnia 2012

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

15-16 grudnia w Luboniu koło Poznania został rozegrany II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny kadetów i kadetek. W materiale prezentujemy poczynania naszych młodych tenisistów z KTS Mysłowice i Klubu Olimpijczyka Mysłowice.

Klub Olimpijczyka Mysłowice:

W gronie 40 najlepszych w kraju znalazł się mysłowiczanin Sebastian Baran. Sebastian, na co dzień reprezentujący Klub Olimpijczyka Mysłowice, rozegrał bardzo dobry turniej. 15.12 w turnieju grupowym zdobył 3 miejsce i zakwalifikował się do turnieju głównego, co było naszym celem na pierwszy dzień zawodów.

16.12 w turnieju głównym wygrał pierwszy mecz 4:2 z Maciejem Kotarskim z klubu "Return" Piaseczno, ale potem trafił na zwycięzcę całych zawodów, Aleksandra Wereckiego z Nadarzyna, z którym przegrał 1:4. Ostatecznie Sebastian został sklasyfikowany na wysokim 7 miejscu.

materiały: J. Fomin

KTS Mysłowice:

W gronie 40 najlepszych kadetek znalazła się młodsza o 2 lata od swoich rywalek mysłowiczanka Julia Braś. Miasto Luboń okazało się dla niej szczęśliwe, a debiut w tej kategorii bardzo udany.

Zawodniczka KTS MOSiR Mysłowice rozstawiona była w turnieju dopiero z 34 numerem. W sobotę w rozgrywkach grupowych podopieczna Beaty Nowak toczyła rywalizację w grupie. Pokonała Aleksandrę Ciurę (MLKS Śnieżnik Stronie Śl.), Annę Wereszczaka (MLUKS Nadwiślanin Płock) i Natalię Matwiszyn (MKSTS Polkowice) oraz uległa Angelice Janik (KS Podwawelski Kraków). Te wyniki dały jej 2 miejsce w grupie i awans do turnieju dodatkowego.

W turnieju dodatkowym Julia odniosła kolejne dwa zwycięstwa. Pierwsze nad Dianą Wrzosek (GLKS Nadarzyn), a w drugim starciu pokonała Adę Górską (LUKS "Warmia" Lidzbark Warmiński) i awansowała do turnieju głównego, sprawiając wszystkim ogromną i miłą niespodziankę.

W niedzielę w turnieju głównym Julka przegrała po dobrej i wyrównanej grze z Pauliną Stachecką (GLKS Nadarzyn) oraz Karoliną Pęk (IKS Tarnobrzeg) i zajęła ostatecznie miejsce 13-16. Taka wysoka pozycja gwarantuje jej udział w III OTK-u Kadetek bez konieczności eliminacji na Śląsku. Tym samym Julia gra w turniejach ogólnopolskich zarówno w swojej kategorii wiekowej (młodziczek) oraz w starszej kategorii kadetek.