14 maja 2012

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Górnik 09 Mysłowice w ostatniej kolejce mierzył się z solidną drużyną - Sarmacją Będzin. Kocina po ostatnim gwizdku arbitra głównego, cieszyła się z czwartego zwycięstwa z rzędu oraz z... objęcia fotela lidera rundy wiosennej ex equo z Szombierkami Bytom!(w artykule równierz informacje dotyczące innych drużyn piłkarskich z Mysłowic) Dominik Żymła

Górnik 09 Mysłowice w ostatniej kolejce mierzył się z solidną drużyną - Sarmacją Będzin. Kocina po ostatnim gwizdku arbitra głównego, cieszyła się z czwartego zwycięstwa z rzędu oraz z... objęcia fotela lidera rundy wiosennej ex equo z Szombierkami Bytom!Kocina po trzech zwycięstwach z rzędu (w tym jeden walkower) chciała zwyciężyć po raz czwarty. Udała się i po zwycięstwie z wynikiem 2:1 nad Będzińską Sarmacją, Górnik 09 wygrał po raz kolejny. O pierwszej części spotkania lepiej zapomnieć. Graliśmy bardzo słabo i straciliśmy gola. Z prawej strony "poszła" wrzutka w nasze pole karne - tam główkował snajper Sarmacji. Piłka odbiła się od długiego słupka bramki strzeżonej przez Bogackiego i zatrzepotała w siatce. Dodatkowo Sarmaci mieli co najmniej trzy lub nawet cztery klarowne sytuacje, których na nasze szczęście nie wykorzystali.Po pierwszej połowie dominacji i przewagi Sarmacji, druga część spotkania zapowiadała się podobnie. W 47 minucie Łukasz Bogacki obronił bramkę w spotkaniu  "jeden na jednego". Kocina jednak w porę pozbierała się i ruszyła do przodu, coraz lepiej rozgrywając kombinacyjne akcje i stwarzając sobie dogodne okazje bramkowe.Od 68 minuty to Górnik 09 po doprowadzeniu do remisu dyktował warunki na boisku. Bramka padła w dość nietypowy sposób. Po strzale pod poprzeczkę z rzutu wolnego wykonywanego przez Damiana Kowalskiego, piłka pewnie wpadła w ręce interweniującego golkipera gości. W ostatniej jednak chwili wypadła z jego rąk i wpadła ku pozytywnym zaskoczeniu wszystkich kibiców do bramki przyjezdnych. I tak to z biegiem czasu podopieczni Tomasza Wolaka grali coraz lepiej, atakowali, wykonywali ruchy mądre i konsekwentne. Efektem tego jest  między innymi gol z 85 minuty Szymona Paski. Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice po bardzo nierównym, ale dobrym spotkaniu wygrał z solidną drużyną - Sarmacją Będzin i odnotował zwycięstwo po raz czwarty z rzędu. Ponadto wraz z TS Szombierkami Bytom objął prowadzenie w tabeli w rundzie wiosennej! OBY TAK DALEJ! Wyniki innych drużyn piłkarskich z Mysłowic:Górnik 09 Mysłowice- Sarmacja Będzin 2-1 Czarni Sosnowiec - Górnik Wesoła 0-1Unia Kosztowy - Sokół Orzesze 1-3 Kolejarz 24 Katowice - Lechia 06 Mysłowice 3-1  Dominik Żymła