Kolejne WKT w tenisie stołowym

21 listopada 2011

W miniony weekend w Łaziskach Górnych zostały rozegrane wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne kadetów i juniorów. Starsi koledzy klubowi dorównali wynikami młodszym (przypominam, że tydzień wcześniej WTK młodzików wygrał J. Zandecki). 19 listopada Patrycja Wiechuła w kat. juniorek nie dała szans innym zawodniczkom i jak przystało na nr 1 turnieju - wygrała całe zawody. W finale Patrycja pokonała 3:0 Dominikę Banaś  z klubu "Silesia" Miechowice. Tym samym awansowała do ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego juniorek.materiały: J. Fomin

W miniony weekend w Łaziskach Górnych zostały rozegrane wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne kadetów i juniorów. Starsi koledzy klubowi dorównali wynikami młodszym (przypominam, że tydzień wcześniej WTK młodzików wygrał J. Zandecki). 19 listopada Patrycja Wiechuła w kat. juniorek nie dała szans innym zawodniczkom i jak przystało na nr 1 turnieju - wygrała całe zawody. W finale Patrycja pokonała 3:0 Dominikę Banaś  z klubu "Silesia" Miechowice. Tym samym awansowała do ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego juniorek.20 listopada w kat. kadetów i kadetek startowało 6 reprezentantów MOSiRu Mysłowice, z których czworo to jeszcze młodziki. No i jak można się było spodziewać zawodnicy młodsi o 2-4 lata nie mieli większych szans na zdobycie czołowych miejsc w tym turnieju. Tym bardziej że S. Baran (nasz najlepszy zawodnik w tej kategorii) nie musiał startować, bo siłą rankingu idywidualnego ma zapewniony udział w turnieju ogólnopolskim. Najdalej z kadetów/ek w turnieju dotarła Jolanta Gąsior, która uplasowała się w przedziale 13-16. Pozostali MOSirowcy zajmowali dalsze miejsca.Nie mogę nie zaznaczyć faktu, że - po raz kolejny zresztą - w zawodach krajowych najwyższego szczebla mamy w każdej kategorii wiekowej swoich zawodników: w młodzikach Jan Zandecki, w kadetach Sebastian Baran, w juniorkach Patrycja Wiechuła. Żaden klub na Śląsku nie ma zawodników/czek w dwóch kategoriach wiekowych, a tym bardziej w trzech!Ponadto 14 listopada na hali KWK "Mysłowice - Wesoła" rozegrane zostały finały miejskie szkół gimnazjalnych. W obu kategoriach - dziewcząt i chłopców - zawody wygrali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych. Obydwie drużyny wystąpią w finałach wojewódzkich bez gry w zawodach rejonowych, ponieważ z udziału w zawodach rejonowych zrezygnowali przeciwnicy naszych zawodników. Prawdopodobnie miało to miejsce, gdyż nie widzieli szans nawiązania walki z drużynami ZSS.materiały: J. Fomin