Mistrzostwa Gimnazjum nr4 w Crossduathlonie

18 października 2012

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

12 października bieżącego roku uczestnikom Pierwszych Mistrzostw Gimnazjum nr 4 w Crossduathlonie zostały wręczone cenne nagrody. Mistrzostwa odbyły się 4 października na stadionie KS Stal Brzezinka przy ulicy Leśnej. Wzięło w nich udział dwunastu zawodników –  dziesięciu uczniów Gimnazjum nr 4 (w tym jedna dziewczyna – Monika Figura z klasy Ia) oraz dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 10.

Dyscyplina o nazwie crossduathlon obejmuje bieg i jazdę na rowerze. Wymaga ona od zawodników dużej siły i wytrzymałości. Organizatorzy zawodów – p. Robert Proksa i Łukasz Helwing – zmodyfikowali konkurs. Uczestnicy mistrzostw musieli najpierw przebiec 1km, potem przejechać na rowerze 3km, a następnie znów przebiec 400 metrów.

Zawody wygrał Krystian Kawecki z klasy IIIa, drugie miejsce zajął Sebastian Kubica z klasy IIb, a trzecie miejsce – Paweł Szreniawa z klasy Ib.

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali cenne nagrody ufundowane przez rodziców. Był to sprzęt sportowy firmy HI MONTAIN – namiot, polary, plecaki, chusty rowerowe i pokrowce na telefon.Nagrody zwycięzcom wręczyła dyrektor Gimnazjum nr 4 Renata Blacha.

Wszystkim uczestnikom I Mistrzostw Gimnazjum nr 4 w Crossduathlonie serdecznie gratulujemy.

materiały: Marzena Gąsiorek, Gimnazjum nr 4