Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie stołowym

24 maja 2011

W zakończonych Mistrzostwach Polski Młodzików, które zostały rozegrane w dniach 20 - 22 maja w Krakowie zawodnicy MOSiRu Mysłowice spisali się dobrze. Drużyna w składzie S. Baran, P. Krzemień, M. Zawadzki wywalczyła miejsce 9-12. Zważywszy na to, że oprócz S. Barana w drużynie występowali zawodnicy, którzy byli sklasyfikowani w rankingu krajowym na odległych miejscach, wynik można uznać za dobry.Zapraszamy także na ostatni turnieju cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym, który zostanie przeprowadzony w dniu 28.05.2011 roku. Miejsce: Hala KWK "Mysłowice" ul. Świerczyny 3. Uczniów szkół podstawowych zapraszamy od godziny 9.00, Gimnazjum od godziny 11.30.materiały: J. Fomin

W zakończonych Mistrzostwach Polski Młodzików, które zostały rozegrane w dniach 20 - 22 maja w Krakowie zawodnicy MOSiRu Mysłowice spisali się dobrze. Drużyna w składzie S. Baran, P. Krzemień, M. Zawadzki wywalczyła miejsce 9-12. Zważywszy na to, że oprócz S. Barana w drużynie występowali zawodnicy, którzy byli sklasyfikowani w rankingu krajowym na odległych miejscach, wynik można uznać za dobry. Natomiast prawo startu w turnieju idywidualnym wywalczył tylko Sebastian Baran. Nasz zawodnik miał w tych zawodach wyjątkowego pecha. Był bardzo dobrze przygotowany, grał też na 100% swoich możliwosći, ale nie miał szczęścia. Przegrał przypadkowo kilka punktów w końcówkach decydujących setów. Raczej jego przeciwnicy zdobywali punkty szczęśliwie w najważniejszych momentach. W grze deblowej w parze z nr 1 rankingu krajowego, T. Kotowskim prowadził 9:6 w decydującym, 5 secie, ale kilka piłek po siatce, czy odbitych przypadkiem przez przeciwników po mocnych zagrywkach naszych zawodników, przesądziły o przegranej w meczu o medal. S. Baran w grze pojedynczej bez problemu przeszedł dwie rundy, ale o medal przegrał z zawodnikiem nr 3 rankingu krajowego. Sebastian prowadził 10:8 w piątym, ostatnim secie i znów piłeczka przeszła na jego stronę stołu po siatce, potem kolejne dwa punkty zdobyte szczęśliwie przez przeciwnika i tak samo, jak w grze podwójnej, nasz zawodnik zajął w efekcie miejsce 5-8. Małym pocieszeniem jest to że zawodnik MOSiRu jako jedyny ze Ślaska zakwalifikował się do grona 8-miu najlepszych młodzików w Polsce. W tych zawodach przeciwnicy mieli szczęście, a w następnych może być na odwrót.Zapraszamy także na ostatni turnieju cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym, który zostanie przeprowadzony w dniu 28.05.2011 roku. Miejsce: Hala KWK "Mysłowice" ul. Świerczyny 3. Uczniów szkół podstawowych zapraszamy od godziny 9.00, Gimnazjum od godziny 11.30.materiały: J. Fomin