Mistrzostwa Śląska w Rybniku

19 maja 2010

W  sobotę 15 maja w Rybniku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w JU – JITSU  sportowym w formule semi – kontakt i grappling. W zawodach wystartowało ogółem ok.150 zawodniczek i zawodników. Mysłowicką sekcję MOSIR ju – jitsu reprezentowało 11 - stu zawodników, którzy w większości walczyli w obu formułach ( semi kontakt wolna walka z uderzeniami, rzutami i parterem oraz grappling – walka zbliżona do zapasów stylu wolnego).

W  sobotę 15 maja w Rybniku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w JU – JITSU  sportowym w formule semi – kontakt i grappling. W zawodach wystartowało ogółem ok.150 zawodniczek i zawodników. Mysłowicką sekcję MOSIR ju – jitsu reprezentowało 11 - stu zawodników, którzy w większości walczyli w obu formułach ( semi kontakt wolna walka z uderzeniami, rzutami i parterem oraz grappling – walka zbliżona do zapasów stylu wolnego).Poszczególni zawodnicy wywalczyli następujące medale:Semi kontakt:Filus Michał               85kg I miejsce wygrał wszystkie walki przed czasemGłąb Roman             69kg II miejsce debiutant w semiZubel Damian           81kg II miejsceZieliński Wojciech      46kg II miejsceZieliński Michał          81kg III miejsceSieczkowski Kamil      69kg III miejsce udany powrót po pół roku przerwy Grappling rozgrywany wg. Przepisów BJJZieliński Wojciech     46kg  I miejsceZieliński Michał        81kg II miejsceFedko Marcin           73 kg III miejsceDołhan Adam           81 kg III miejsce  debiutantGłąb Roman            69kg   III miejsceSieczkowski Kamil     69kg  III miejsceGrabski Emanuel      73kg  III miejsce Na słowa uznania zasłużyli zawodnicy którym nie udało się zdobyć medali, a ich walki były bardzo dobre. Jako pierwszy na pochwałę zasłużył Nocoń Patryk, który debiutował w zawodach. Wygrał dwie pierwsze walki, niestety pozostałe przegrał i nie wyszedł z grupy. Podobnie Łukasz Nowicki przegrał swoje pojedynki i nie wyszedł z grupy.Startującym należą się słowa uznania za start i reprezentowanie miasta Mysłowice.Wszystkie niemałe koszta zawodnicy pokrywali indywidualnie.trener Andrzej Filus