Mysłowicka sportówka liderem na wojewódzkich finałach szkół podstawowych w tenisie stołowym

20 kwietnia 2011

19.04.2011 r. w Ligocie Łabędzkiej rozegrane zostały finały wojewódzkie szkół podstawowych w tenisie stołowym, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. W zawodach startowało 16 najlepszych szkół z eliminacji rejonowych. Rejon katowicki wygrali chłopcy i dziewczynki Szkoły Sportowej z Mysłowic i to oni wzięli udział w finałach województwa ślaskiego. Tak się składa, że trener Fomin obchodził w tym dniu urodziny, a uczniowie sprawili mu najlepszy prezent, jaki mogli - wygrali w obu kategoriach!materiały: J. Fomin

19.04.2011 r. w Ligocie Łabędzkiej rozegrane zostały finały wojewódzkie szkół podstawowych w tenisie stołowym, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. W zawodach startowało 16 najlepszych szkół z eliminacji rejonowych. Rejon katowicki wygrali chłopcy i dziewczynki Szkoły Sportowej z Mysłowic i to oni wzięli udział w finałach województwa ślaskiego. Tak się składa, że trener Fomin obchodził w tym dniu urodziny - uczniowie sprawili mu najlepszy prezent, jaki mogli. Zajęli pierwsze miejsca w obu kategoriach, zarówno dziewczęta (Klaudia Brudniok, Magda Sala, Julia Braś), jak i chłopcy (Sebastian Baran, Patryk Krzemień, Mateusz Zawadzki)! Jeszcze żadnej szkole nie udało się wygrać zawodów finałowych w dwóch kategoriach. Mysłowicka sportówka dokonała tej sztuki po raz kolejny. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze. Najlepszy z chłopaków był S. Baran, który zajął 1 miejsce indywidualnie, najlepsza z dziewcząt była Klaudia Brudniok, która zdobyła 3 miejsce indywidualnie. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki ukończyli turniej w pierwszej ósemce, co dało bezapelacyjnie pierwsze miejsca w punktacji generalnej chłopców i dziewcząt. Jeżeli uda się zdobyć środki finansowe, to szkoła weźmie udział w Mistrzostwach Polski szkół podstawowych, w których mają szansę na medale!Natomiast w zakończonym sezonie drużyna II ligi męskiej (mimo wygranego ostatniego meczu z KTS Lędziny 6:4) zajęła 15. miejsce w tabeli. W efekcie niestety w następnym sezonie będzie brała udział w rozgrywkach III ligi. W ostatniej kolejce rywale w walce o utrzymanie się w lidze, MKS "Sokół" Orzesze, grali z drużyną LKS "Orzeł" Kozy, która nie przegrała w rundzie rewanżowej żadnej gry. Ale w najważniejszym dla mysłowiczan meczu ta drużyna przegrała, w związku z czym Orzesze wyprzedziło ich o jeden jedyny punkt.Kilka dni wcześnej z kolei w Nowym Targu J. Fomin brał udział w VII Grand Prix Polski weteranów (w innych kategoriach wiekowych zawody tej rangi nazywają się Ogólnopolskim Turniejem Klasyfikacyjnym). Udało mu się wygrać cały turniej i zdobyć pierwsze miejsce.Sukcesów gratulujemy, a za zawodników dryżyny męskiej trzymamy kciuki, aby kolejny sezon był bardziej korzystny!materiały: J. Fomin