Nasi tenisiści stołowi najlepsi na Mistrzostwach Śląska

28 września 2020

W rozgrywanych w dniach 26 i 27 września 2020 roku Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym rewelacyjne wyniki uzyskali zawodnicy i zawodniczki Klubu Sportowego Mysław.

W sobotę do Gliwic przyjechało 25 drużyn chłopaków i 16 drużyn dziewcząt, żeby walczyć o tytuł najlepszych na Śląsku. Drużyna KS Mysław rozstawiona była z nr 1 przed turniejem. Maksymilian Gwizdon, Karol Broszkiewicz oraz Wiktor Ptak nie dali żadnych szans swoim rywalom, pokonując poszczególne drużyny po 3:0 zdobywając tym samym tytuł Drużynowych Mistrzów Śląska.
Drużyna dziewczyn w składzie Julia Kaczmarczyk i Anastazja Malinowska (wiekowo żaczka) też zagrały bardo dobry turniej. Nie będąc w roli faworytek mysłowiczanki wywalczyły brązowy medal.

W niedzielnych w Mistrzostwach Śląska prawo startu miało tylko po 32 najlepszych młodzików i młodziczek. W turniej młodzików został zdominowany przez tenisistów stołowych z Mysłowic. W turnieju indywidualnym nasi zawodnicy zdobyli:
1 miejsce Wiktor Ptak,
2 miejsce Maks Gwizdon
3 miejsce Karol Broszkiewicz

W turnieju par deblowych na najwyższym stopniu podium stanęli Wiktor Ptak i Maks Gwizdon, a na 3 miejscu Karol Broszkiewicz.
W turnieju deblowy młodziczek Julka Kaczmarczyk, po zaciętej walce w finale przegrywając o Mistrzostwo 12:10 w decydującym 5 secie razem z koleżanką O.Gąsior z Orzesza, wywalczyła srebrny medal

Podsumowując: 8 medali z czego 3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe. Wiktor Ptak startując w 3 kategoriach zdobył 3 złote medale. Można powiedzieć, że Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym młodzików były dla mysłowiczan bardzo, bardzo udane.

Wielkie brawa i gratulacje dla młodych tenisistów stołowych.