Pierwsze indywidualne sukcesy zawodniczek KTS Mysłowice

20 września 2011

Ruszył nowy sezon dla zawodników tenisa stołowego. Zmagania rozpoczęli seniorzy, juniorzy, kadeci i młodziczki na turniejach w swoich przedziałach wiekowych. W dniu z kolei 18.09.2011 r. ruszyła Śląska Liga Juniorów w tenisie stołowym. Klub Tenisa Stołowego Mysłowice zgłosił do jej rozgrywek aż dwie drużyny, które dzięki fantastycznej grze wezmą udział w Finałach Śląskiej Ligi Juniorów w tenisie stołowym.materiały: G.Wojciechowska, fot. ARAMEDIA

Ruszył nowy sezon dla zawodników tenisa stołowego. Pierwsi swoje zmagania rozpoczęli seniorzy, którzy 4.09.2011 r. rozegrali swój I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w Jastrzębiu Zdroju. KTS Mysłowice reprezentowała na tych zawodach pierwszoroczna juniorka Aleksandra Wojciechowska, która uplasowała się na nich w bardzo wysokim przedziale miejsc 13-16.Kolejne zawody, tym razem juniorów, rozegrano 10.09.2011r w Łaziskach Górnych. Również na nich Ola odniosła kolejny sukces. Rozstawiona do tych zawodów z siódmym numerem zajęła 4 miejsce i tym samym awansowała do Ogólnopolskich Półfinałów Juniorów, które 24-25.09.2011 r. zostaną rozegrane w Brzegu Dolnym. Następną grupą, która walczyła 11.09.2011 r. w Łaziskach Górnych byli kadeci. Obie – także pierwszoroczne kadetki: Magdalena Sala i Claudia Brudniok były do tych zawodów rozstawione z niskimi numerami 18 i 28. Jednak dziewczyny zagrały świetny turniej i obie zajęły wysokie miejsca w przedziale 9-12, również obie uległy późniejszej zwyciężczyni zawodów – zawodniczce ARMADA BTTS Silesia Miechowice Bytom – Dominice Banaś. Swoich sił w tej kategorii wiekowej spróbowała także żaczka: Julia Tomecka, która będąc najmłodszą zawodniczką na tych zawodach zajęła bardzo wysokie jak na nią miejsce: 17-24.Swój I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny mają również za sobą młodziczki, które 17.09.2011 r. spotkały się w Żywcu. Ogromny sukces odniosła na nich Julia Braś, która wygrała ten turniej. Także wspaniale spisała się młodziutka Julia Tomecka, która zajęła czwarte miejsce. Tym samym obie Julki wywalczyły awans do Półfinałów Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek! Dużego pecha w rozstawieniu miała Sonia Kulasińska, która ostatecznie zajęła miejsce 9-12, Klaudia Franaszczuk i Wiktoria Urbaniak zajęły miejsca 17-24, a Weronika Utracka uplasowała się w przedziale miejsc 25-32. Trenerem zawodniczek jest nauczycielka Zespołu Szkół Sportowych, Beata Nowak, która jest bardzo szczęśliwa i dumna z osiągnięć swoich zawodniczek.Liga JuniorekW dniu 18.09.2011 r. ruszyła Śląska Liga Juniorów w tenisie stołowym. Klub Tenisa Stołowego Mysłowice zgłosił do jej rozgrywek aż dwie drużyny. Pierwsza – która broni tytułu Mistrzyń Ligi Juniorek z ubiegłego sezonu, ma z punktów zapewniony awans do Finałów Ligi Juniorek, gdzie spotka się 10 najlepszych drużyn na Śląsku. Druga drużyna musiała o awans walczyć w turnieju eliminacyjnym, który rozegrany został dla 4 grupy w Bytomiu Miechowicach. Młoda drużyna, składająca się z dwóch młodziczek: Julii Braś i Sonii Kulasińskiej oraz z żaczki: Julii Tomeckiej, zrobiła swojej trenerce Beacie Nowak ogromną niespodziankę. Dziewczynki pokonały drużyny: ARMADA BTTS Silesia Miechowice Bytom oraz MKS Skarbek Tarnowskie Góry i z pierwszego miejsca w swojej grupie awansowały do finałów. Tym samym w Finałach Śląskiej Ligi Juniorek wystąpią aż dwie drużyny reprezentujące Klub Tenisa Stołowego Mysłowice!materiały: G.Wojciechowska, fot. ARAMEDIA