Tenis Stołowy - Wyniki

11 września 2010

Już na samym początku nowego sezonu zawodnicy MOSiRu rozpoczęli dobrymi wynikami. Jako pierwsi do stołów podeszli kadeci 04.09 w Łaziskach Górnych. Do zawodów przystąpiło ponad 100 zawodników/czek z województwa Śląskiego. Mysłowice reprezentowali Sebastian Baran i Jan Urbańczyk. Celem tych zawodów było, jak i we wszystkich pozostałych kategoriach wiekowych, zakwalifikowanie się do następnego etapu – konkretnie  półfinałów turnieju ogólnopolskiego. (Marcel Sobota)

Już na samym początku nowego sezonu zawodnicy MOSiRu rozpoczęli dobrymi wynikami. Jako pierwsi do stołów podeszli kadeci 04.09 w Łaziskach Górnych. Do zawodów przystąpiło ponad 100 zawodników/czek z województwa Śląskiego. Mysłowice reprezentowali Sebastian Baran i Jan Urbańczyk. Celem tych zawodów było, jak i we wszystkich pozostałych kategoriach wiekowych, zakwalifikowanie się do następnego etapu – konkretnie  półfinałów turnieju ogólnopolskiego. Obydwaj nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszej 6 (S.Baran 3m-ce, J.Urbanczyk 5 m-ce) co daje im prawo startu w półfinałach. Warto podkreślić wynik Sebastiana startującego w kat. kadetów, który jest jeszcze młodzikiem ( aktualnie Nr.2 w Polsce). 05.09. 2010 Na tej samej sali w Łaziskach juniorzy (około 120 zawodników/czek) rozegrali I wojewódzki turniej klasyfikacyjny, który był tak samo jak u kadetów jednym z etapów do udziału w turnieju ogólnopolskim. MOSiR Mysłowice reprezentowali Szymon Surowiec oraz Patrycja Wiechuła. Juniorzy również spisali się bardzo dobrze. Szymon zajął 4 miejsce, rozstawiony z numerem 9. Po bardzo dobrej grze w decydującym meczu o wejściu do półfinału pokonał Nr.2 zawodów Kacpra Malinowskiego z Częstochowy 3:2., kadetka (Nr.8 w Polsce) Patrycja Wiechuła miała bardzo trudne losowanie, bo o wejście do półfinału musiała zagrać z ”pierwszą” juniorką Karoliną Mikłar z Jastrzębia. Patrycja miała bardzo duże szanse pokonać faworytkę zawodów, prowadząc w piątym decydującym secie 5:1, niestety przegrała ten set 8:11 i to Miklar zagra w półfinałach. Ostatecznie nasza zawodniczka uplasowała się na 7 miejscu. Za tydzień, 12.09.2010 w Jastrzębiu w swoich eliminacjach do turnieju ogólnopolskiego będą grali młodzicy. Życzę powtórzenia wyników starszych kolegów klubowych wszystkim zawodnikom z Mysłowic.