VI Memoriał im. A. Grubby

19 czerwca 2012

W dniach 16-17.06.2012 r. w Sopocie rozegrany został VI Memoriał im. A. Grubby. W zawodach mogły brać udział reprezentacje szkół podstawowych, które wygrały eliminacje w poszczególnych województwach oraz 8 szkół zaproszonych z Sopotu i okolic, które nazywają się Szkołą im.A.Grubby. Województwo Śląskie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych z Mysłowic Patryk Krzemień,Julia Braś oraz Jan Zandecki. materiały: J. Fomin

W dniach 16-17.06.2012 r. w Sopocie rozegrany został VI Memoriał im. A. Grubby. W zawodach mogły brać udział reprezentacje szkół podstawowych, które wygrały eliminacje w poszczególnych województwach oraz 8 szkół zaproszonych z Sopotu i okolic, które nazywają się Szkołą im.A.Grubby.Województwo Śląskie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych z Mysłowic Patryk Krzemień,Julia Braś oraz Jan Zandecki. - Muszę powiedzieć że drużyna Szkoły Sportowej spisała się bardzo dobrze na tych zawodach, zdobywając wysokie 4 miejsce na 24 szkoły z całej Polski. - komentuje trener Jurij Fomin.Przegraliśmy po zaciętej walce w 1/2 finału z drużyną reprezentującą Gorzów Wielkopolski 2:3. W finale Gorzowianie pewnie pokonali uczniów z Rawy Mazowieckiej i zdobyli pierwsze miejsce.Medale naszym zawodnikom wręczał syn A. Grubby, Tomasz. Cala impreza sportowa stała na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Fundacja im. A. Grubby na czele z wdową po najlepszym tenisiście stołowym w historii Polski, Lucyną Grubba zapewniła wszystkim uczestnikom oraz osobom towarzyszącym noclegi, wyżywienie, bezpłatne wejście do aquaparku. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę a najlepsze drużyny wspaniałe puchary oraz nagrody rzeczowe. W drodze na zawody odwiedzili my grób wielkiego tenisisty.materiały: J. Fomin