W fatalnych warunkach Górnik 09 przegrał z MKS Lędziny

20 lutego 2009

W fatalnych warunkach przyszło rozgrywać w sobotę spotkanie sparingowe piłkarzom Górnika 09 Mysłowice. Podopieczni Artura Toborka przegrali MKS Lędziny 0:1.

W fatalnych warunkach przyszło rozgrywać w sobotę spotkanie sparingowe piłkarzom Górnika 09 Mysłowice. Podopieczni Artura Toborka przegrali MKS Lędziny 0:1. - Graliśmy na sztucznym boisku przykrytym warstwą śniegu. Cieszę się, że w ogóle zagraliśmy, bo przynajmniej chłopcy sobie pobiegali. To była bardziej jednostka treningowa niż gra kontrolna. Boisko było w dramatycznym stanie - relacjonuje Toborek. W tych ciężkich warunkach padła tylko jedna bramka. W 25 minucie testowany zawodnik Pogoni Imielin, Sebastian Ptaszek nie upilnował jednego z rywali i ten pokonał stojącego w bramce Górnika Sławomira Rydla. Chwilę później mogła paść druga bramka dla Lędzin, jednak Rydel wybronił rzut karny podyktowany za faul Tomasza Grzybka. Najlepszą okazję na wyrównanie mysłowiczanie mieli w 70. minucie, ale po rzucie wolnym wykonywanym przez Artura Derbina piłka uderzyła w słupek.W składzie "Kociny" pojawił się nowy zawodnik, Tomasz Wolak, który w poprzedniej rundzie występował w Polonii Łaziska. - Nie miał za bardzo możliwości, by pokazać się w sparingu, ale znam go i wiem co sobą prezentuje. Być może w przyszłym tygodniu pozyskamy jeszcze jednego zawodnika - mówi Toborek. W niedzielę Górnik rozegra w Tychach sparing z Czarnymi Piasek. Źródło: Marcin Szczepański - POLSKA Dziennik Zachodni