Znów w IV lidze śląskiej w kratkę zagrały drużyny z Mysłowic

14 maja 2010

Tym razem wygrał Górnik Wesoła, za to bolesną klęskę ponieśli piłkarze Górnika 09. Komplikuje się sytuacja Górnika 09 w IV lidze. Po ostatniej porażce z Sarmacją Będzin 0:4 (0:3) podopieczni Wojciecha Osyry spadli na 9 miejsce w tabeli.(ANDRZEJ KAIM, POLSKA DZIENNIK ZACHODNI)

Tym razem wygrał Górnik Wesoła, za to bolesną klęskę ponieśli piłkarze Górnika 09Komplikuje się sytuacja Górnika 09 w IV lidze. Po ostatniej porażce z Sarmacją Będzin 0:4 (0:3) podopieczni Wojciecha Osyry spadli na 9 miejsce w tabeli. W ostatniej ligowej kolejce, miło zaskoczyli kibiców zawodnicy Górnika Wesołą, zwyciężając KS Częstochowa 2:0 (0:0). Mimo że nadal zajmują 13 miejsce w stawce IV-ligowców, to utrzymania się w lidze mogą być już raczej pewni. Górnik 09 z taką grą jak w ostatniej kolejce będzie pikował w dół tabeli. Piłkarze trenowani przez W. Osyrę zmierzyli się z wymagającym rywalem, ale nie był to powód, by przejść koło meczu. Już w pierwszych minutach spotkania stracili bramkę z rzutu karnego, później nie było lepiej. Grali bojaźliwie, niepewnie i bez zaangażowania. Nic dziwnego, że na przerwę schodzili przegrywając już 0:3. Po zmianie stron także nie potrafili nawiązać walki. Katami mysłowickiego klubu okazali się Koch i Bała, którzy zdobyli po dwa gole. Zupełnie inne nastroje towarzyszyły kibicom i piłkarzom z Górnika Wesoła. Po dobrym meczu wreszcie zwyciężyli wiosną na własnym stadionie. Pokonali zaś nie słabeusza z dolnych rejonów tabeli, ale mający aspirację i plasujący się znacznie wyżej w ligowej tabeli KS Częstochowa. Już w I minucie ekipa prowadzona przez Sebastiana Świata powinna prowadzić 1:0, ale piłka po uderzeniu Kroczka trafiła w poprzeczkę. Później mimo że Wesoła ulokowała piłkę w bramce rywali radość zepsuł im sędzia, który odgwizdał spalonego. Pierwsza połowa mimo przewagi gospodarzy zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie miejscowi nareszcie zaczęli trafiać zgodnie z przepisami. Najpierw w 52 min dokonał tego Pysno, zaś wynik meczu w 82 min ustalił Kroczek.  W sobotę Górnik Wesoła podejmować będzie pogromcę Górnika 09 czyli Sarmację Będzin. Czy tym razem uda się im zainkasować komplet punktów co byłoby ogromną niespodzianką? Z kolej w niedzielę o godz. 17-tej swój mecz rozegrają piłkarze Górnika 09. Na wyjeździe zmierzą się z Olimpią Truskolasy. To mecz o sześć punktów, bo kluby dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt. Kto wygra odskoczy rywalowi. Miejmy nadzieję, że dokonają tego piłkarze z Mysłowic.  ŹRÓDŁO: ANDRZEJ KAIM, POLSKA DZIENNIK ZACHODNI