Pierwsze spotkanie wspierających Wspólnie dla Mysłowic

06 kwietnia 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W sobotnie popołudnie 5 kwietnia zebrała się pierwsza grupa ludzi, którzy zdecydowali się wspierać działania klubu Wspólnie dla Mysłowic. Przychylni pomysłom postanowili aktywnie włączyć się w tworzenie programu 10 PRZYKAZAŃ DLA MYSŁOWIC.

Mieszkańcy tacy jak inni, działający w rejonie osiedli Szopena-Wielka Skotnica, Janów Miejski-Ćmok oraz Bończyk-Tuwima, którym nie jest obojętny los miasta, chcą WSPÓLNIE działać na jego rzecz. W spotkaniu z nimi uczestniczyli: prowadzący spotkanie, lider rejonu – radny Wiesław Tomanek, radna SLD Sejmiku Województwa Śląskiego Katarzyna Zapart oraz kandydat na prezydenta Dariusz Wójtowicz.

Tworzenie programu 10 PRZYKAZAŃ DLA MYSŁOWIC to zbieranie opinii mieszkańców na temat tego, jakie sprawy są dla miasta najważniejsze. Pomysłodawca akcji - Dariusz Wójtowicz - jest zdeterminowany, by walczyć o prezydenturę i kierowanie naszym miastem. - Jako radni przygotowaliśmy zręby programu, ale chcemy, by o losach miasta decydowali sami zainteresowani – mówi Wójtowicz.

Uczestnicy sobotniego spotkania zamierzają aktywnie włączyć się w akcję i zebrać opinie swoich bliskich, znajomych, sąsiadów, czy po prostu tych, z którymi mijają się w sklepie. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie, swoje wątpliwości, a także podzielić się swoimi pomysłami.


W spotkaniu wzięli udział: Celina Walat, Arkadiusz Przybyłka, Bogdan Sablik, Wacław Sikora, Andrzej Dombek, Joanna Frysztacka, Izabela Sanhen, Marek Piecha, Anna Skowron-Malinowska, radna Dorota Konieczny-Simela, radna Krystyna Bal. Grono to wyłoni przyszłych kandydatów do Rady Miasta Mysłowice idących z ramienia Wspólnie dla Mysłowic.

– Mam za sobą lata pracy z mieszkańcami – najpierw w Radzie Osiedla, a teraz w Radzie Miasta – i wiem, jak ważne jest ich zdanie. Z akcją, którą rozpoczęliśmy, chcemy dotrzeć do jak największej ilości osób, by mogły się one wypowiedzieć. By ludzie wiedzieli, że WSPÓLNIE możemy zrobić naprawdę wiele. – mówi radny Wiesław Tomanek.

Już teraz zachęcamy do włączenia się w akcję tworzenia 10 PRZYKAZAŃ DLA MYSŁOWIC. Poniżej załączamy ankietę, którą można wypełnić i wysłać na adres alarm@myslowice.net. Zapraszamy!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice