Roisin Murphy i mysłowicka grupa Holly Blue w niesamowitym remiksie!

25 kwietnia 2016

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Znany i ceniony dj-producent Sibi Podwysocki połączył siły Roisin Murphy i Holly Blue w jednym niesamowitym remiksie. Przed Wami nowy, lepszy "Primitive", o którym sama Róisín Murphy napisała: "WOW I love this, it's tremendous !!!"

Zespół Holly Blue to trio założone w 2011 roku przez  Sonię Kopeć, jej brata Krystiana  i Emila Blanta - muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians.

Materiał dźwiękowy możecie zobaczyć TUTAJ!

 

Muzyka zespołu, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.

Debiutancka płyta zespołu pt. „First Flight” ukazała się jesienią 2012 roku. Na płycie znajduje się dziesięć premierowych kompozycji, w tym cover zespołu The Connells „74-75”, w zupełnie nowej zaskakującej aranżacji.

Po wydaniu płyty zespół grał  wspólne koncerty m.in. z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami - Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel.

W 2013 roku wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki zespołu grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach „Sealesia 1" i „Sealesia 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014”.

Obecnie zespół skończył pracę nad drugą płytą długogrającą, która ukaże się wiosną 2016 roku.
Nad nowym materiałem zespół pracował z Eddie Stevensem, znanym ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.
/mat.nadesł./

Posłuchaj i pobierz: Holly Blue

O Autorze

Dariusz Wójtowicz

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice