Grad medali naszych pingpongistek na Mistrzostwach Śląska!

02 marca 2009

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W dniu 01.03.2009 w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Śląska Seniorów i Seniorek. Dziewczęta MOSiRu Mysłowice (Beata Nowak, Patrycja Wszołek, Anna Urbańczyk i Julia Knap) spisały się rewelacyjnie zdobywając w sumie aż 8 medali!

W dniu 01.03.2009 w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Śląska Seniorów i Seniorek. Dziewczęta MOSiRu Mysłowice (Beata Nowak, Patrycja Wszołek, Anna Urbańczyk i Julia Knap) spisały się rewelacyjnie zdobywając w sumie aż 8 medali! W grach indywidualnych dwie zawodniczki - Patrycja Wszołek(MOSiR) i Weronika Walna (AZS AJD Częstochowa) miały już zapewniny udział w Mistrzostwach Polski i grały tylko o medale i prestiż. Pozsotałe zawodniczki walczyły o awans do MP (tylko jedna z nich mogła awansować na mistrzostwa). Po świetnej grze Beata Nowak zajęła drugie miejsce czyli zdobyła srebrny medal, co zapewniło jej awans do Mistrzostw Polski. Beata pokonała w półfinale siostrę Patrycję, która ostatecznie zdobyła brąz. Srebrny medal zagwarantował Beacie udział w MP, które odbędą się 06-08.03.09 w Ostródzie. Mistrzynią Śląska została rozstawiona z numerem jeden Weronika WalnaW grze podwójnej złoty medal bezapelacyjnie zdobyły siostry Beata i Patrycja (dawniej Molik - przyp.red.) ogrywając w półfinale swoje podopieczne Julię Knap i Anię Urbańczyk. Ania i Julia w walce o medal pewnie pokonały grające w piewrszej lidze seniorki Patrycję Wodarską i Martę Nowak. Brązowy medal w kategorii seniorskiej to dla naszych dziewcząt dobry wynik, ponieważ dopiero pierwszy rok są w kategorii juniorek.W grach mieszanych nasze wspaniałe mysłowickie zawodniczki ponownie staneły na podium. Patrycja Wszołek zdobyła srebro w parze z Karolem Szotkiem, a jej siostra Beata Nowak zdobyła brąz z Arturem Szołtyskiem.Mistrzostwa Śląska możemy więc udać za bardzo udane, Beata Nowak zdobyła złoto, srebro i brąz, Patrycja Wszołek także złoto, srebro i brąz, Anna Urbańczyk brąz i Julia Knap brąz.  W dniach 28.02-01.03 w Brzegu Dolnym odbył się III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny kadetek i kadetów. Jedyną reprezentantką Śląska wśród dziewcząt była Klaudia Baran, które w  grach grupowych zajęła trzecie miejsce, co niestety nie dało jej awansu do turnieju głównego. wielka szkoda, bo Klaudia przegrała dwa pojedynki w stosunku 2:3 po dramatycznych setach na przewagi.