Grad medali tenisistów stołowych Jury Fomina

27 kwietnia 2010

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W środę 21 kwietnia II liga tenisa stołowego mężczyzn w ostatnim meczu sezonu 2009/2010 pokonała na wyjeździe UKS "Wolej" Ruda Śląska 7:3. Dobrze w tym meczu spisali się juniorzy Mateusz Światowski i Piotr Straszak. Światowski wygrał dwa swoje mecze singlowe, a Straszak jeden. A.Eliasz zdobył dla drużyny 2,5 punktu a A.Myszewski 1,5. Ostatecznie drużyna MOSiRu Mysłowice ukończyła rozgrywki na ligowe dobrym na 5 miejscu.

W środę 21 kwietnia II liga tenisa stołowego mężczyzn w ostatnim meczu sezonu 2009/2010 pokonała na wyjeździe UKS "Wolej" Ruda Śląska 7:3. Dobrze w tym meczu spisali się juniorzy Mateusz Światowski i Piotr Straszak. Światowski wygrał dwa swoje mecze singlowe, a Straszak jeden. A.Eliasz zdobył dla drużyny 2,5 punktu a A.Myszewski 1,5. Ostatecznie drużyna MOSiRu Mysłowice ukończyła rozgrywki na ligowe dobrym na 5 miejscu.   W sobotę 24 i niedzielę 25 kwietnia rozegrane zostały drużynowe i indywidualne mistrzostwa Śląska juniorów, młodzików i kadetów. Juniorzy i kadeci grali w Jastrzębiu. W kategorii kadetów Szymon Surowiec z Mysłowic był bez apelacyjne najlepszy na tych zawodach. Zdobył Mistrzostwo Ślaska w grze indywidualnej oraz mieszanej i V-ce mistrzostwo w grze deblowej. Tym samym potwierdził swój prymat w kategorii kadetów na Śląsku bo jako jedyny z naszego województwa ma zapewniony udział w Mistrzostwach Polski ( siłą swojego rankingu krajowego Nr.9), inni zawodnicy ze Śląska muszą przebijać się przez sito eliminacji.Tego samego dnia juniorzy rozgrywali drużynowe Mistrzostwa Śląska. Milą niespodziankę sprawili M.Światowski, P.Straszak i A.Fomin zdobywając drużynowo 3 miejsce.25 kwietnia o jeszcze większą niespodziankę postarał się M.Światowski w turnieju indywidualnym, który w drugiej rundzie wyeliminował czwartego zawodnika z listy rankingowej S.Mrozika z Mikołowa. Ostatecznie Mateusz zdobył wysokie trzecie miejsce i tym samym zdobył brązowy medal mistrzostw Śląska.  Na hali KWK Mysłowice 24 kwietnia w turnieju drużynowym i 25 kwietnia w turnieju indywidualnym walczyli najlepsi młodzicy naszego województwa o Mistrzostwo Śląska. Rewelacyjnie spisali się zawodnicy MOSiRu Mysłowice. Nasi zawodnicy uczestniczyli we wszystkich rozgrywanych finałach tych mistrzostw. S.Baran i J.Urbanczyk mieli zapewniony udział w Mistrzostwach Polski, drużyna młodzików MOSiRu Mysłowice także będzie uczestniczyła w Mistrzostwach Polski bez eliminacji, ale Rafał Baran i Mateusz Cupiał musieli wałczyć o jedyne miejsce premiowane udziałem w półfinałach do mistrzostw Polski. Los sprawił, że obaj nasi zawodnicy spotkali się we wcześniejszej fazie turnieju. Lepszy okazał się R.Baran wygrywając 3:0. W następnym decydującym o awansie do półfinałów Rafał nie dał szans wyżej sklasyfikowanemu zawodnikowi z Żor Szymonowi Spandelu pokonując go wyraźnie w setach 3:0.W finale turnieju drużynowego nasza drużyna w składzie: S.Baran, J.Urbanczyk, R.Baran, M.Cupiał przegrała z UKS "Huragan" Sosnowiec i zajęła drugie miejsce. W turnieju gier podwójnych na każdym stopniu podium byli nasi zawodnicy: Mistrzostwo zdobył S.Baran grając razem z S.Spandelem z Żor, V-ce mistrzostwo zdobyli R.Baran i J.Urbańczyk a brązowy medal zdobył M.Cupiał grając z P.Matusiakiem z Zawiercia. I w najbardziej prestiżowym turnieju indywidualnym S.Baran zdobył V-ce mistrzostwo Śląska ulegając w finale Nr. 1 rankingu J.Szymczykowi z Sosnowca. W sumie młodzicy zdobyli w trzech konkurencjach 1 złoty,2 srebrne i 2 brązowe medale. Chciał bym wyróżnić piątoklasistę Sebastiana Barana, który rywalizował z rok starszymi zawodnikami,a mimo to grał we wszystkich finałach i jeden z nich wygrał. W sumie na mistrzostwach Ślaska młodzi zawodnicy MOSiRu Mysłowice w trzech kategoriach wiekowych (młodzik,kadet,junior) wywalczyli 3 złote,4 srebrne i 4 brązowe medale.  Materiał przygotował: trener i koordynator sekcji tenisa stołowego J.Fomin.