Kolejne sukcesy młodych pingpongistek

28 kwietnia 2009

Data dodania:

W dniach 25-26.04.09 w Zawierciu odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. W sobotę podopieczne MOSiRu Mysłowice rozegrały turniej drużynowy. Nasza drużyna w składzie Klaudia Baran i Malwina Kruczek zdobyły srebrny medal przegrywając w finale po zaciętej walce 2-3 z Cieszko Cieszyn. To dobry wynik, zwłaszcza, że w składzie zabrakło kontuzjowanej Natalii Hanzel.

W dniach 25-26.04.09 w Zawierciu odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. W sobotę podopieczne MOSiRu Mysłowice rozegrały turniej drużynowy. Nasza drużyna w składzie Klaudia Baran i Malwina Kruczek zdobyły srebrny medal przegrywając w finale po zaciętej walce 2-3 z Cieszko Cieszyn. To dobry wynik, zwłaszcza, że w składzie zabrakło kontuzjowanej Natalii Hanzel.W niedzielę został rozegrany turniej indywidualny. Klaudia już przed turniejem miała zapewniony udział w półfinałach, bowiem miała największą ilość punktów po turniejach ogólnopolskich.Z występów tego dnia także możemy być zadowoleni, ponieważ Klaudia Baran wróciła aż z trzema medalami: złotym, srebrnym i brązowym.W grze pojedynczej zdobyła srebro, przegrywając jedynie z Gabrielą Legierską 3-4. W grze podwójnej wraz z Kamilą Gębką (AZS AJD Częstochowa) Klaudia zdobyła złoto, tracąc jedynie jednego seta.W grze mieszanej nasza podopieczna z Michałem Paszkiewiczem (Viret Zawiercie) przegrała o finał z klubowym kolegą - Szymonem Surowcem i Kamilą Gębką.Cztery medale na tych mistrzostwach to bardzo dobry wynik dla naszych dziewczyn. W sumie zawodniczki MOSiRu Mysłowice we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyły łącznie aż 27 medali! W dniach 02-03 maja odbędą się Półfinały do Mistrzostw Polski, w których mamy reprezentantki w każdej kategorii wiekowej:1.Młodziczki – indywidualnie Martyna Zygadło (Patrycja Wiechuła i Ola Wojciechowska nie muszą grać w półfinałach. Indywidualnie i drużynowo mają już zapewniony udział w Pucharze Polski Młodziczek) 2. Kadetki – Indywidualnie Klaudia Baran oraz drużynowo Klaudia Baran i Malwina Kruczek3. Juniorki - drużynowo Anna Urbańczyk i Julia Knap. Idndywidualnie Anna Urbańczyk nie startuje w półfinałach, również ma zapewniony udział w Mistrzostwach Polski Juniorek