Mistrzostwa Śląska skrzatów i żaków

18 marca 2009

Niedziela 15 marca dla najmłodszych mysłowickich tenisistek stołowych była dniem bardzo pracowitym. Narybek MOSiRu Mysłowice, walczył w Chybiu o medale Mistrzostw Śląska w kategoriach skrzatek i żaczek

Niedziela 15 marca dla najmłodszych mysłowickich tenisistek stołowych była dniem bardzo pracowitym. Narybek MOSiRu Mysłowice, walczył w Chybiu o medale Mistrzostw Śląska w kategoriach skrzatek i żaczek. Z dwoma medalami: złotym w deblu i srebrnym w singlu wróciła Magdalena Sala (żaczka), natomiast startująca w skrzatkach Julia Braś wywalczyła srebro, ulegając w finale po zaciętym pojedynku 3:2 Natalii Mozler z Jastrzębia. Kolejny medal, tym razem brązowy, wywalczyła w skrzatkach Sonia Kulasińska, która w półfinale spotkała się z klubową koleżanką - Julią Braś. Sonia startując w kategorii żaczek zajęła miejsce 9-12. O krok od medalu w deblu była Jola Gąsior, nasza utalentowana żaczka, która w pojedynku o półfinał uległa srebrnym medalistkom turnieju. W 1/8 turnieju skrzatek znalazła się Natalia Koślicka, ostatecznie zajmując 7 miejsce.Najmłodsze wychowanki MOSiRu zajęły miejsca: Krysia Świder 9-12, Julia Tomecka 13-16. Należy podkreślić, iż Julia była najmłodszą zawodniczką turnieju (6 lat) i wróciła z zawodów odnosząc zwycięstwo ze starszą przeciwniczką.Na wielkie słowa uznania zasługują trenerki sekcji tenisa stołowego MOSiRu Mysłowice, Beata Nowak i Patrycja Wszołek. Obie Panie poświęcają wiele swojego wolnego czasu dla utalentowanej mysłowickiej młodzieży.  Na koniec warto przypomnieć, że jesteśmy jedynym klubem na Śląsku, który ma zawodniczki w ścisłej czołówce we wszystkich kategoriach wiekowych.