11 marca 2010

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

21 lutego w Zawierciu odbyły się Mistrzostw Śląska Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym. Zawody zostały zdominowane przez naszą wspaniałą zawodniczkę Beatę Nowak, która zdobyła trzy złote medale! W grze pojedynczej była bezkonkurencyjna ,pokonując bez problemów w półfinale Martę Nowak (Górnik 09) 4-0, a w finale tracąc tylko jednego seta wygrała z Martą Charkiewicz (Cukrownik Chybie)

21 lutego w Zawierciu odbyły się Mistrzostw Śląska Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym. Zawody zostały zdominowane przez naszą wspaniałą zawodniczkę Beatę Nowak, która zdobyła trzy złote medale! W grze pojedynczej była bezkonkurencyjna ,pokonując bez problemów w półfinale Martę Nowak (Górnik 09) 4-0, a w finale tracąc tylko jednego seta wygrała z Martą Charkiewicz (Cukrownik Chybie). W grze podwójnej i mieszanej było trudniej ponieważ nasza zawodniczka grała w parze z niżej rozstawionymi zawodnikami - z Anną Rusin nr 11 oraz Arturem Szołtyskiem nr 21. Jednak ich gry zakończyły się również tytułami mistrzowskimi!Również świetnie zaprezentowała się na tych zawodach nasza juniorka - Klaudia Baran, która w grze pojedyńczej dotarła, aż do półfinału i uległa tylko Marcie Charkiewicz 3-4! Była więc ogromna szansa na spotkanie się trenerki i podopiecznej w finale Mistrzostw Śląska. Ostatecznie Klaudia odniosła wspaniały sukces zdobywając medal brązowy.Złoty medal oprócz satysfakcji gwarantował również trenerce MOSiRu udział w Mistrzostwach Polski Seniorek. W ostatni weekend  w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym. Ze Śląska możliwość startu w zawodach tak wysokiej rangi miało w sumie tylko 6 zawodników (3 seniorki i 3 seniorów), a Beata Nowak była jedyną reprezentanką Mysłowic. Niestety nie udało się sprawić żadnej niespodzianki, ulegając wyżej rozstawianej Adriannie Szulc. W grach podwójnych zabrakło odrobiny szczęścia, ale i tak już sam udział w mistrzostwach kraju było dla Beaty Nowak sporym wyróżnieniem. Zwłaszcza, że przypomnę, iż nasza zawodniczka nie poświęca się już karierze sportowej, jedynie trenuje mysłowicką młodzież.Na tych mistrzostwach zawodniczki i równocześnie trenerki  MOSiRu Beata Nowak i Patrycj Wszołek otrzymały legitymację odznaki honorowej i złotą odznakę za zasługi dla Śląskiego Związku Tenisa Stołowego!