Mietall Waluś w legendarnym studio w Londynie!

16 lutego 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Mietall Waluś to lider mysłowickiego zespołu Negatyw, współtwórca piosenek na kultowej płycie „Uwaga jedzie tramwaj” zespołu Lenny Valentino oraz projektów “Penny Lane” i “Warsaw Bombs" z Muńkiem Staszczykiem z zespołu T.LOVE na czele. W lutym artysta odwiedził Londyn i najsłynniejsze na świecie  studio - Abbey Road. Studio w którym nagrywały tuzy muzyki rockowej jak The Beatles, Pink Floyd, Oasis, Coldplay i wielu innych. 

"Spełniam swoje marzenie. Zawsze chciałem pracować w tym studiu, poczuć klimat miejsca, w którym nagrywali jedni z najbardziej inspirujących mnie artystów" - opowiada muzyk na łamach portalu Interia.pl.

W Londynie Mietall nagrywał jeden z premierowych utworów, które znajdą się na jego nowym albumie. Jego realizacją zajmował się sam Chris Bolster, który nagrywał m.in: Foo Fighters, Oasis, Ozzy Osborne czy Paulem McCartney'em. Za mastering odpowiedzialny był Christian Wright współpracujący m.in. z Radiohead, Coldplay czy Franz Ferdinand.

Płyta, nad którą obecnie pracuję to podwójny album składający się z 20 wybranych  przeze mnie utworów. Powstały one na przestrzeni całej mojej aktywności artystycznej . Wszystkie utwory zarejestrowałem na nowo, niektóre również przearanżowałem. Na płycie znajdą się również dwa utwory premierowe, które będę promowały moje wydawnictwo, jeden z nich, to ten nagrany m.in. w legendarnym Abbey Road" - dodaje Mietall.

Wiadomo już, że na nowym podwójnym krążku Mietalla znajdą się takie utwory, jak „Amsterdam”, „Złoty strzał”, „Albinos” czy „Znikam”. Pełną tracklistę albumu mamy poznać już wkrótce.

– Oba krążki wydawnictwa subtelnie się od siebie różnią – kontynuuje Mietall. – Jeden zawiera nieco bardziej przystępne utwory, drugi niszowe. W ten sposób, w jednym dwupłytowym wydawnictwie zawieram trafne podsumowanie mojej nieco rozproszonej w różnych projektach, ale zawsze bardzo dla mnie samego charakterystycznej twórczości. To muzyczna podróż przez różne okresy mojego życia, ale także rozwoju niezwykłej fali polskiego rocka, która gdzieś tam kiedyś wypłynęła z legendarnych Mysłowic, z których pochodzę – dodaje.

Mietall Waluś to muzyk rockowy i alternatywny - aktywny na scenie od wczesnych lat `90. Współtwórca m.in. takich zespołów, jak Lenny Valentino, Warsaw Bombs czy Penny Lane. Twórca i lider formacji Negatyw.

O Autorze

Redakcja Myslowice.Net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice