515km dla Iana

08 kwietnia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Piotr Wróbel z Mysłowic, wczoraj tj. 7 kwietnia o godzinie 9.30 wyruszył spod wieży w Muzeum Śląskim z Katowic i rozpoczął swoją pieszą wędrówkę - w kierunku morza. Prosto do Gdańska - Brzeźno. To ponad 515 km z Katowic. Wszystko po to aby rozpropagować idee przekazania 1% podatku na jego syna Iana. Jesteśmy pełni podziwu dla poświęcenia Piotrka. Piotrek! Trzymaj się!

Ian ma 5 lat jest wspaniałym chłopakiem i ma zdiagnozowany autyzm. Rehabilitacja, zajęcia dydaktyczne, dieta, turnusy rehabilitacyjne pochłaniają mnóstwo środków. Dlatego Piotr zdecydował się powalczyć z własnymi słabościami i wyruszyć w wędrówkę życia, aby zostać super hero dla własnego syna.

"Początek i cel mojej wędrówki wybrałem ponieważ są to dla mnie miejsca bardzo ważne. Pomysł powstał spontanicznie dlatego wszelkich ludzi dobrej woli, których spotkam w drodze proszę o pomoc w znalezieniu noclegu itp, mówi Piotrek.


Będę poruszać się sam bez żadnego samochodu asekurującego z żywnością i zimnymi napojami - wszystko co zabiorę ze sobą muszę zmieścić do plecaka. Na profilu facebookowym https://www.facebook.com/515km/ będę przekazywał informacje o postępach wędrówki. Zapraszam do udostępniania. 

Ian!!!!, ta piosenka (poniżej) jest dla Ciebie!

Joy Division - Transmission

O Autorze

Redakcja Myslowice.Net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice