Kto może liczyć na kredyt on-line?

01 września 2016

ARTYKUŁ SPONSOROWANY o_1aribd6qu1u8q5vs156s1ittec510.jpg
Drukuj artykuł
Kategoria:
Porady prawne

Po kredyt gotówkowy wcale nie trzeba już wybierać się do placówki bankowej, ponieważ można wnioskować o niego całkowicie przez internet, bez wychodzenia z domu. Kto może skorzystać z takich ofert on-line?

Dzisiaj coraz więcej banków kusi kredytami gotówkowymi dostępnymi przez internet. Są one skierowane zarówno do aktualnych klientów, jak i również do tych nowych. Aby otrzymać pieniądze, konieczne jest spełnienie podstawowych wymogów – posiadanie zdolności kredytowej i brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Jak wnioskować o kredyt on-line?

O kredyt najłatwiej wtedy, gdy ma się w danym banku swoje konto, ponieważ wtedy nie ma potrzeby dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów, gdyż bank automatycznie sprawdza zdolność kredytową na podstawie historii konta. Wtedy wystarczy tylko wypełnić wniosek o kredyt on-line w systemie bankowości internetowej, a pieniądze mogą być przyznane nawet w ciągu paru minut.

Więcej formalności czeka na tych, którzy chcą wnioskować o kredyt w banku, w którym nie posiadają konta. W tym przypadku konieczne jest wypisanie wniosku on-line – od razu po jego wypełnieniu można otrzymać wstępną decyzję kredytową, natomiast ostateczna przesyłana jest e-mailem. W przypadku niższych sum, na przykład do 3-4 tysięcy złotych, nie ma potrzeby dostarczania żadnych zaświadczeń o dochodach. Po pozytywnej decyzji należy wykonać weryfikację za pomocą przelewu ze swojego konta na kwotę grosza lub złotego – po weryfikacji bank przekazuje pieniądze na wskazane konto, dlatego cała procedura może być zrealizowana w ciągu jednego dnia.

Co wtedy, gdy kredyt on-line nie jest możliwy?

Jeżeli skorzystanie z kredytu internetowego w banku nie wchodzi w grę, w takim przypadku nie oznacza to jeszcze, że nie można otrzymać pieniędzy przez internet. Gdy chodzi o szybkość i brak skomplikowanych formalności, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczek pozabankowych – chwilówek. Jest jednak jeden minus – są one udzielane głównie na niewielkie kwoty, zwykle do 1500 złotych dla nowych klientów.

O Autorze

Redakcja Myslowice.Net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice