Ukryj srebrne włosy przy pomocy sprayu Hair Touch Up i odzyskaj pewność siebie!

11 września 2016

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Moda poczyniła kolejne kroki, tym razem cofając się do ery siwych włosów. W tym roku szczególnie dużym powodzeniem cieszą się mężczyźni nie kryjący oznak starzenia się. “Srebrne lisy” coraz chętniej prezentują swoją dojrzałość, kojarzeni są z wysokim statusem społecznym i stabilizacją życiową. To istny wabik na kobiety! Co jednak w przypadku, kiedy włosy srebrzą się u płci pięknej? Natychmiast staramy się je ukryć. Farbowanie włosów rozwiązuje problem do momentu, póki nie pojawią się siwe odrosty. Najczęściej dostrzegamy je tuż przed ważnym spotkaniem lub randką i wówczas brakuje nam czasu, aby zatuszować symptomy starzenia się.

Nie martw się, bo osiwiejesz!

Siwienie włosów jest bezsprzecznie oznaką starzenia się, ale nie tylko. Za utratę pierwotnego koloru naszych kosmyków odpowiadają komórki produkujące barwnik (melaninę). Wadliwe funkcjonowanie melanocytów powoduje utratę naturalnej barwy włosa. Za siwienie odpowiadają pewne choroby (m.in. anemia złośliwa, choroba Wernera) lub wyniszczenie organizmu. Inną przyczyną zdobiących coraz gęściej naszą głowę białych i blado-żółtych kosmyków może być niedobór pewnych składników (miedź, witamina B5). W okresie przedwczesnego siwienia, które ma miejsce między 20 a 25 rokiem życia, za siwe włosy odpowiadają silny stres i zmartwienia. Niespełna w kilka godzin lub dni można niemal całkowicie posiwieć. Pojawienie się srebrnych włosów to przede wszystkim sprawka genów, a z nimi trudno dyskutować.

Jak powstrzymać proces siwienia?

Wydawać by się mogło, że nie jesteśmy w stanie powstrzymać procesu starzenia się, ale jest to możliwe na pewnych poziomach. W przypadku siwiejących włosów przeprowadzane są badania nad wstawieniem właściwego genu do mieszka włosowego, co pozwoli przywrócić włosom dawny kolor. Jak się okazuje, również zawarta w wątróbce, śledziach, bananach czy ziemniakach witamina B5 ma wpływ na pigmentację włosów. Istotnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę przy dostrzeżeniu pierwszych siwych włosów jest odpoczynek i relaks. Zachowanie równowagi pomiędzy rozrywką, a pracą zapewni nam spokój psychiczny i zniweluje stres. Firmy kosmetyczne opracowują preparaty zawierające prekursory melaniny, które stymulują włosy do wytwarzania odpowiedniego barwnika w trzonie włosa. Odkryta metoda działa jedynie na dwa kolory włosów. Obecnie dostępne są farby do trwałej lub nietrwałej koloryzacji włosów, jednak problem siwych odrostów jest na tyle duży, że wymaga ponownej koloryzacji. Producenci i na to znaleźli sposób - spray do maskowania siwych odrostów.

Na czym polega koloryzacja Hair Touch Up

Dostępny na rynku spray do maskowania siwych odrostów Hair Touch Up to efekt pracy L'Oreal Professionnel. Preparat zapewnia lekkość koloru i pozwala uzyskać efekt świetlistych refleksów. Wystarczy 10 sekund, aby pozbyć się srebrnych włosów u nasady głowy. To idealne rozwiązanie dla osób prowadzących aktywny i szybki tryb życia, chętnie obcujących z ludźmi lub śpieszących z jednego spotkania na drugie. Nie masz czasu na ponowne farbowanie włosów? Nic nie szkodzi. Spray z wygodnym aplikatorem zrobi to za Ciebie - szybko i precyzyjnie. Wśród dostępnych produktów znajdziemy spraye tuszujące odrosty w następujących kolorach:

 • ciemny blond,
 • jasny brąz,
 • brąz,
 • czarny.

Dzięki innowacyjnej formule spray bardzo dobrze się wchłania, szybko schnie, pokrywając włosy dokładnie i bez nienaturalnych różnic tonalnych. Jeśli zmienimy zdanie odnośnie koloru odrostów, spray łatwo zmyjemy przy użyciu zwykłego szamponu. Wystarczy wstrząsnąć spray i zaaplikować na suche włosy.

Zalety sprayu od L'Oreal tuszującego siwe odrosty

Koloryzacja L'Oreal Professionnel generuje szereg korzyści, do których należą:

 • prostota i wygoda użycia,
 • łatwa zmywalność produktu z włosów,
 • naturalny efekt koloryzacji,
 • natychmiastowe schnięcie (Freeze Dry Technology),
 • zdrowy i atrakcyjny wygląd włosów,
 • dobra wchłanialność,
 • brak plam i efektu wilgotnych włosów,
 • błyskawiczne tuszowanie siwych odrostów.

Spray maskujący odrosty to wygodne i szybkie rozwiązanie problemu siwych włosów. Nie zawiedzie Cię nawet wówczas, gdy czas depcze Ci po piętach!

O Autorze

Redakcja Myslowice.Net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice