Ostrożnie przy zabawie fajerwerkami!!!

29 grudnia 2013

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Sylwester i Nowy Rok, to dni szampańskiej zabawy, balów trwających do białego rana i odpalania fajerwerków. Pamiętajmy jednak, aby beztroska nie wpłynęła negatywnie na nasze bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność przy posługiwaniu się różnego rodzaju wyrobami pirotechnicznymi.

Przed użyciem fajerwerków zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi, która zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona napisana w języku polskim. Nie kupujmy więc wyrobów niewiadomego pochodzenia. Nie dopuszczajmy także, aby petardami bawiły się dzieci, zwłaszcza bez opieki dorosłych. Musimy pamiętać, że niewłaściwe wykorzystanie wyrobów pirotechnicznych może spowodować szkody, a także narażanie życia i zdrowia innych. To zaś może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną. Poza tym przypominamy, że sprzedawanie fajerwerków niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

PAMIĘTAJMY:

* nie kupujemy petard niewiadomego pochodzenia bez polskich oznaczeń i instrukcji obsługi,
* nie odpalamy petard w stanie nietrzeźwym oraz w miejscach i okolicznościach mogących narazić na niebezpieczeństwo inne osoby oraz ich mienie,
* nie podchodzimy i nie dotykamy petard, które nie wybuchły,
* nieletni podczas odpalania fajerwerków powinni być pod czujną opieką dorosłych.

(Źródło: KMP Mysłowice)
(Foto: sztuczneognie24.pl)

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

Tagi: Bończyk Brzezinka Brzęczkowice Ćmok Dziećkowice Janów Kosztowy Krasowy Larysz Ławki Morgi Piasek Słupna Stare Miasto Śródmieście Wesoła
gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice