Straż Miejska apeluje i ostrzega

24 października 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Do Straży Miejskiej wpływają liczne zgłoszenia e-mailowe i telefoniczne mieszkańców dotyczące nagminnego naruszania przez kierujących pojazdami przepisów prawidłowego parkowania na osiedlu Brzęczkowice. Zgłoszenia szczególnie dotyczą obszarów oznakowanych znakami drogowymi „strefa zamieszkania”, gdzie parkowanie dozwolone jest wyłącznie w miejscach wyznaczonych. Stany te potwierdzają prowadzone kontrole w tym rejonie przez patrole Straży Miejskiej.

Mając na uwadze postulaty mieszkańców i eskalację problemu, straż miejska apeluje o respektowanie przepisów w tym zakresie.
Dla ograniczenia i przeciwdziałania takim przypadkom, w najbliższym okresie zostaną przeprowadzone działania prewencyjno-porządkowe. Wobec kierujących naruszających przepisy o prawidłowym parkowaniu będą stosowane sankcje karne przewidziane w kodeksie wykroczeń, a na koła niewłaściwie zaparkowanych pojazdów zostaną założone blokady.

(Źródło: SM Mysłowice)

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice