Finał Pucharu Polski Młodziczek w tenisie stołowym

22 maja 2012

W dniach 18-20 maja w Rzeszowie rozegrano Finał Pucharu Polski Młodziczek w tenisie stołowym. Mysłowice były reprezentowane przez zawodniczki KTS Julię Braś i Julię Tomecką. Pierwszego dnia odbył się turniej drużynowy.  KTS Mysłowice w swojej grupie walczył z: KS Spektrum Słopnice, LUKS Chełmno II i UZTS Barcin. W pierwszym meczu po zaciętej walce mysłowiczanki uległy zespołowi ze Słopnic 2:3. W pozostałych dwóch spotkaniach mysłowicki zespół przegrał 1:3. Porażki zadecydowały, że KTS uplasował się na pozycji 13-15. (Materiały: G. Wojciechowska; L.Ligęza)

W dniach 18-20 maja w Rzeszowie rozegrano Finał Pucharu Polski Młodziczek w tenisie stołowym. Mysłowice były reprezentowane przez zawodniczki KTS Julię Braś i Julię Tomecką. Pierwszego dnia odbył się turniej drużynowy.  KTS Mysłowice w swojej grupie walczył z: KS Spektrum Słopnice, LUKS Chełmno II i UZTS Barcin. W pierwszym meczu po zaciętej walce mysłowiczanki uległy zespołowi ze Słopnic 2:3. W pozostałych dwóch spotkaniach mysłowicki zespół przegrał 1:3. Porażki zadecydowały, że KTS uplasował się na pozycji 13-15. W sobotni ranek  rozpoczęto turniej indywidualny, w którym KTS Mysłowice był reprezentowany przez Julię Braś startującą z 21 numerem startowym. W pierwszym spotkaniu Julia Braś pokonała 3:1 zawodniczkę Angelikę Janik z zespołu KS Podwawelski Kraków (nr 10). Drugie spotkanie przegrane z turniejową ósemką Kingą Kosmal z KS Spektrum Słopnice 1:3 spowodowało, ze reprezentantka mysłowickiego klubu dalsze gry kontynuowała w turnieju pocieszenia. Pierwszy mecz wygrany z reprezentantką GLKS Nadarzyn 3:2, niestety w meczu decydującym o awans na miejsca 9-12 Julia Braś trafia na turniejową jedynkę Julię Ślązak z MKS Jedynka Łódź i ulega jej w trzech setach zajmując tym samym lokaty 13-16. Sobotnia sesja popołudniowa rozpoczęła turniej gier podwójnych. Julia Braś zagrała z Karoliną Januś reprezentującą MOSM Tychy. W pierwszym spotkaniu ślązaczki wylosowały parę Aleksandra Ciura (MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) / Alicja Borszowska (GLKS Orlęta Krosnowice). Tylko w pierwszym secie rywalki odniosły zwycięstwo do 8. Druga partia wygrana Juli i Karoliny do 3. Kolejny set kończy się wynikiem 14:12 a ostatnia partia jest deklasacją przeciwniczek. Mysłowicko-tyski team pokonuje przeciwniczki 11:1. W ćwierćfinale mecz z Anną i Katarzyną Węgrzyn turniejowa dwójka i trójka z MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie był jednym z najlepszych pojedynków turnieju. W pierwszym secie na przewagi wygrywają siostry Węgrzyn 14:12. Gdy w drugim secie ślązaczki prowadziły już 10:3 kibice zgromadzeni na hali byli pewni, że niebawem stan meczu będzie remisowy. Jednak coś zacina się w grze i bliźniaczki zdołały wyrównać stan meczu by podobnie jak w pierwszym secie wygrać 14:12. Ostatnia jak się później okazało odsłona tego meczu została wygrana przez reprezentantki śnieżnika Stronie Śl. 11:7. Wyniki turnieju młodziczek: Turniej drużynowy: 1. LUKS Chełmno I (HENNIG Katarzyna/SZCZUKA Agata) 2. MRKS Gdańsk (RICHERT Weronika/WITKOWSKA Julia/JEDLIKOWSKA Julia) 3. MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie (WĘGRZYN Anna/WĘGRZYN Katarzyna/CIURA Aleksandra) 13.-15. KTS Mysłowice (BRAŚ Julia/TOMECKA Julia)Turniej indywidualny: 1. SZCZUKA Agata LUKS Chełmno 2. HENNIG Katarzyna LUKS Chełmno 3.-4. CIURA Aleksandra MLKS ŚNIEŻNIK Stronie        WĘGRZYN Anna MLKS ŚNIEŻNIK Stronie 13.-16. BRAŚ Julia KTS Mysłowice   Turniej gier podwójnych: 1. HENNIG Katarzyna LUKS Chełmno SZCZUKA Agata LUKS Chełmno 2. WĘGRZYN Anna MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śl. WĘGRZYN Katarzyna MLKS ŚNIEŻNIK Stronie 3.-4. KOSMAL Kinga KS SPEKTRUM Słopnice JANIK Angelika KS PODWAWELSKI Kraków         ŚLĄZAK Julia MKS JEDYNKA Łódź PYTEL Sara LKS OLIMPIA Bucze 5.-8. 7 JANUŚ Karolina MOSM Tychy BRAŚ Julia KTS Mysłowice