Mistrzostwa Śląska Kadetów

08 maja 2012

W Jastrzębiu Zdroju 6 maja  rozegrano Mistrzostwa Śląska Kadetów. Startowali w nich zawodnicy z Mysłowic, a w tym: Sebastian Baran oraz Mateusz Zawadzki. Dla M.Zawadzkiego sam udział w zawodach można zaliczyć jako sukces sportowy, ponieważ Mateusz od 6-7 miesięcy nie może brać udziału w treningach z powodów zdrowotnych. Życzymy jednak szybkiego powrotu do zdrowia i samych sukcesów sportowych!   Sebastian Baran natomiast, zaliczył kolejne bardzo udane zawody,gdyż zdobył na Mistrzostwach dwa srebrne i jeden brązowy medal na trzy z możliwych do zdobycia, po drodze pokonując dwukrotnie wyżej sklasyfikowanych od siebie zawodników, raz w singlu i raz w grze podwójnej.(Żródło: J.Fomin)

W Jastrzębiu Zdroju 6 maja  rozegrano Mistrzostwa Śląska Kadetów. Startowali w nich zawodnicy z Mysłowic, a w tym: Sebastian Baran oraz Mateusz Zawadzki. Dla M.Zawadzkiego sam udział w zawodach można zaliczyć jako sukces sportowy, ponieważ Mateusz od 6-7 miesięcy nie może brać udziału w treningach z powodów zdrowotnych. Życzymy jednak szybkiego powrotu do zdrowia i samych sukcesów sportowych!Sebastian Baran natomiast, zaliczył kolejne bardzo udane zawody,gdyż zdobył na Mistrzostwach dwa srebrne i jeden brązowy medal na trzy z możliwych do zdobycia, po drodze pokonując dwukrotnie wyżej sklasyfikowanych od siebie zawodników, raz w singlu i raz w grze podwójnej.W turnieju indywidualnym Sebastian ,Nr.3 na  liście rankingowej kadetów, przegrał tylko w finale z zawodnikiem o rok starszym Nr.1 turnieju Janem Szymczykiem z Sosnowca. Pasjonującym był siedmiu- setowy mecz półfinałowy naszego zawodnika z numerem drugim listy rankingowej Grzegorzem Felkielem z Bytomia. Mysłowiczanin prowadził 2:1 w setach, później przeciwnik odrobił straty i to on wyszedł na prowadzenie 3:2 w setach. Kolejnego wygrał nasz zawodnik i wynik doszedł do 3:3. W decydującym secie walka toczyła się do ostatniej piłki. Końcówkę lepiej wytrzymał psychicznie nasz zawodnik, gdyż przy wyniku 9:9 ostatnie dwa punkty zdobył S.Baran i to on wygrał 11:9 w tym secie i 4:3  cały mecz.W grze podwójnej grając z zawodnikiem Nr.8 M.Kużnik z Gliwic nie miał problemów z dotarciem do 1/2 finału gdzie znów spotkał się z G.Felkielem grającym z M.Balcerzakiem Nr.5. I znów S.Baran i M.Kużnik para nr.3 pokonali teoretycznie silniejszą parę deblową bo nr.2 tym razem 3:2 setach.Ale w finale nie dali rady faworytom turnieju Nr,1 J.Szymczykowi i S.Twardowskiemu ulegając 0:3. Pocieszającym jest to że obydwaj przeciwnicy byli o rok starsi od Sebastiana i jego kolegi deblowego.Trzeci medal (brązowy) Baran "dorzucił" grając z N.Guzdek z Jastrzębia.Składamy serdeczne gratulacje za osiągnięcie wspaniałego wyniku i życzymy powodzenia naszemu tenisiście stołowemu w Mistrzostwach Polski.