120 km na rolkach, aby spotkać się z Papieżem Franciszkiem!

31 lipca 2016

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Niebywałego wyczynu dokonali rolkowcy, którzy w nocy z piątku na sobotę, przejechali 120 kilometrów na rolkach, aby spotkać się z Papieżem Franciszkiem, w ramach Światowych Dni Młodzieży! W ekstremalnej wyprawie udział wzięło 85 śmiałków oraz pokaźna grupa obsługi technicznej, czuwającej nad bezpieczeństwem pielgrzymów.

- Trudna trasa wiodła z Katowic do Krakowa. Wyruszyliśmy o godzinie 19:00 w piątek, a na miejsce dotarliśmy tuż po godzinie 9:00 rano w sobotę – relacjonuje Patryk Latecki, który jako jedyny mysłowiczanin wziął udział w wydarzeniu i dobrej formie dotarł do Krakowa.

Na głównym zdjęciu jeden z bohaterów przejazdu, Patryk Latecki z Mysłowic!

Foto: nightskating.pl


Organizatorzy nightskatingu w profesjonalny sposób zadbali o bezpieczeństwo uczestników przejazdu. Za pielgrzymami jechał autobus z prowiantem i serwisantami oraz pomoc medyczna, a prowadził ich jak zwykle, niezawodny pilot!

Wyprawa z Katowic do Krakowa okazała się wspaniałą przygodą. O wyczynie rolkowców można było usłyszeć w wiadomościach wielu stacji radiowych. Teraz uczestnicy z dumą opowiadają o trudnościach z jakimi borykali się na rasie, oraz o tym, że niemal w komplecie dotarli cali i zdrowi na miejsce docelowe!

Przypominamy, że 3 września odbędzie się pierwszy w historii naszego miasta "mysłowicki nightskating", na który serdecznie zapraszamy!

Poniżej, dzięki uprzejmości Nightskating.pl, prezentujemy fotorelację z przejazdu, oraz linki do wydarzenia!

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice