Grzegorz Sałata - świeżo upieczony 18 latek chce zmieniać miasto na lepsze

20 sierpnia 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Oferta społecznej inicjatywy Wspólnie dla Mysłowic atrakcyjna dla młodych ludzi. Grzegorz Sałata z Brzęczkowic kończy właśnie 18 rok życia i ma plan by zostać najmłodszym radnym. Ale nie dla samego tytułu, tylko dla realizacji dobrych pomysłów dla miasta. Poznajcie Grzegorza i jego plany.

Grzegorz Sałata urodzony w sierpniu 1996 roku. Uczęszcza do katowickiego liceum nr 8. Grzegorz jak to młody człowiek pragnie zająć się sprawami najbardziej przejmującymi go w mieście, takimi jak szeroko pojęta kultura, sport i turystyka. Nie są mu obce również zagadnienia zarówno miejskich dróg jak i innych problemów mieszkańców. Grzegorz chce wpłynąć na władze naszego miasta w kierunku rozbudowy miejskich ośrodków sportu i kultury takich jak np. budowa profesjonalnego krytego basenu czy lodowiska na terenie Mysłowic.

Chce on również przeznaczyć więcej pieniędzy na lepszy i bardziej obszerny monitoring, który zapewniłby większe bezpieczeństwo. Nie są mu również obce nawet najmniejsze problemy zwykłych mieszkańców zaczynając od z pozoru błahego lecz bardzo denerwującego mieszkańców naszego miasta nagromadzenia niepotrzebnych świateł utrudniających ruch w wielu miejscach ( np. skrzyżowania przy brzęczkowickim Lidlu) kończąc na czymś bardziej poważnym, czyli  braku miejsc gdzie każdy rodzic mógłby w godzinach popołudniowych darmowo lub za minimalną opłatą zostawić swoje pociechy.

Grzegorz jako 18. latek zauważa również przestój wiekowy jeśli chodzi o członków miejskiej rady naszego miasta . Średnia wieku naszych radnych grubo przekracza 40 lat  i zdecydowanie brakuje w niej świeżego podejścia do spraw miejskich jak i po prostu głosu mysłowickiej młodzieży.

Wkrótce wybory i każdy z nas będzie zastanawiał się na kogo oddać głos. Grzegorz to osoba nie uwikłana w miejskie układy, aktywna i skuteczna w działaniu, która będzie bardzo dobrze reprezentować mysłowicką młodzież. Jeśli Grzegorz zdecyduje się na start w wyborach, to z pewnością postawi na środowisko skupione wokół Wspólnie dla Mysłowic. Grzegorz mieszka w okręgu Brzęczkowice, Słupna, Brzezinka.  

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

Tagi: Brzezinka Brzęczkowice Słupna
gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice